R, 2.12.2022

Uus aasta toob külmakraadid

Täiendatud kl 22
BNS
Uus aasta toob külmakraadid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivne Foto: Arvo Meeks

Ilmateenistuse prognoosi järgi on aasta viimane päev väheste plusskraadidega, ent mitmel pool võib sajada vihma, lörtsi ja lund. Uue aasta algus toob endaga aga külmakraade.

Täna öösel tuleb pilves selgimistega ilm ning mitmel pool sajab vihma, lörtsi ja lund. On jäiteoht. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, öö hakul rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +3 kraadi. 

Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, lörtsi ja kohati ka lund, pärastlõunal sadu hõreneb. Puhub lõunakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi.

Uusaasta ööks tugevneb Baltimaade kohal kõrgema rõhuga vöönd. Saju võimalus on üsna väike, saartel püsib vähese vihma võimalus. Sisemaal võib kohati uduvihma sadada. Tuul on nõrk ja valdavalt lõunakaarest. Õhutemperatuur püsib nulli ja kahe külmakraadi vahemikus, meremõjuga rannikul tuleb kuni kaks soojakraadi. Kõige külmem on Eesti ida- ja kagupoolses osas. 

Uue aasta esimene päev kujuneb rahulikuks ja ilm tuleb enamasti sajuta, kuid pilvine ning udu paiguti püsib. Selgimisi on üksikuid. Õhutemperatuur on sisemaal -1 kuni -2 kraadi, Eesti lääne- ja põhjaservas pisut üle nullkraadi. Saartel tuleb üks kuni kaks soojakraadi. Tuul on muutliku suunaga.

Päev-päevalt hakkab ilm jaanuari esimese kümne päeva sees külmemaks muutuma ning aeg-ajalt on ka lund oodata. Praegune üldine õhuringlus atmosfääris ja kõrgel stratosfääris aset leidvad muutused soosivad lähinädalateks külma.

Märksõnad
Tagasi üles