Ilmateenistus ennustab keskmisest soojemat septembrit

Päike. FOTO: Anette Sannik/Saarte Hääl

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tuleb septembri keskmine õhtemperatuur normist kõrgem.

Põhja-Atlandilt saabuvad madalrõhkkonnad liiguvad päev-päevalt Eestile lähemale ning lõunavoolus kanduvad aeg-ajalt üle Läänemere madalrõhulohud  ja osatsüklonid, tuues sagedasti kaasa vihmahooge.

Alates 5. septembrist taandub kõrgrõhuala nii palju ida poole, et lõuna-, edelavool asendub läänevooluga ning madalrõhkkondade mõju Eesti ilmale suureneb ja see tähendab vihmahoogude jätkumist.

Kuu teises pooles peaks Läänemeremaade kohal aeglaselt tugevnema kõrgrõhuala ning septembri viimane kolmandik tuleb väheste sademetega, soojade päevade ja mõõdukalt jahedate öödega.

Õhutemperatuurifoon püsib kuu algul tavapärasest kõrgem, seejärel järgib pikaajalisest trendi. Lühiajaliselt on soojemaid päevi oodata ka kuu keskpaiku ning mõnel päeval pärast 20.-ndat kuupäeva, kui päevamaksimumid tõusevad paiguti üle 20 kraadi. Kuu lõpus muutub ilm järsult jahedamaks ja maapinnal on öökülmaoht.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist kõrgem. Septembri norm on 10,3-13,1 kraadi. Sademeid on normi ehk 56-74 millimeetri piires.

Tagasi üles
Back