Lõunast lähenev madalrõhkkond toob esmaspäevaks hoovihma

Päikseline ilm tõi rahva rannamõnusid nautima.

FOTO: Lilli Tölp

Ööl vastu esmaspäeva laienevad lõunast läheneva madalrõhkkonna sajupilved Lõuna-Eestist põhja poole ning kirde- ja idatuul tugevneb – päeval jõuab madalrõhkkond Leedu-Läti piirile ja selle põhjaserva mööda kandub sajuhooge ka Eestisse.

Ilmateenistuse teatel on Põhja-Eestis ööl vastu esmaspäeva vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Lõuna- ja Kesk-Eestis pilvisus aga tiheneb. Mitmel pool sajab vihma ja võib olla äikest. Puhub kirde- ja idatuul 3-8 m/s. Sooja on 9-15 kraadi.

Peipsi järvel puhub kirde- ja idatuul 3-8, öö hakul puhanguti 12 m/s. Lainekõrgus on 0,4-0,9 meetrit. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest. Nähtavus on hea. Sooja on 12-14 kraadi.

Esmaspäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest, õhtul on sadu laialdasem. Puhub kirde- ja idatuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 21-26, rannikul kohati 15 kraadi.

Peipsi järvel puhub kirde- ja idatuul 3-8 m/s. Lainekõrgus on 0,4-0,9 meetrit. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest. Nähtavus on hea. Sooja on 22-24 kraadi.

Tagasi üles
Back