Vabariigi aastapäev tuleb päikseline

Suitsupääsuke

FOTO: Elmo Riig

Nädala õhutemperatuur püsib enamasti nulli ja viie soojakraadi vahemikus, teisipäeval on oodata lumesadu. Vabariigi aastapäev tõotab tulla päikseline. 

Esmaspäevaks lükkab kõrgrõhuhari pilvekihi ja sajud minema ja toob pidupäevaks päikselise ilma. Eesti läänepoolse osa taevas on selgem, ida pool selgineb taevas õhtupoolikul. Loodesse pöörduv tuul puhub rannikul kuni 20 meetrit sekundis ja õhutemperatuur püsib ühe ja nelja soojakraadi vahemikus. 

Teisipäeva (25.02) öö on kõrgrõhuharja mõjul veel võrdlemisi selge taevaga ja sajuta. Tugevneb edela- ja lõunatuul ning öine õhutemperatuur püsib nulli ja viie miinuskraadi vahemikus.

Teisipäeva hommikuks pilved tihenevad ning saartele jõuab lörtsisadu, mis laieneb päeval üle Eesti, idapoolsetes maakondades sajab ka lund. Õhtul muutub sadu Lääne-Eestis vesiseks. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Õhutemperatuur toob saartele null kuni neli soojakraadi, mandrile kuni kaks. 

Kolmapäeval (26.02) liigub madalrõhkkond piki Rootsi rannikut edasi Soome poole ja selle servas sajab meil aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Puhub tugev edelatuul. Ilm soojeneb, õhutemperatuur püsib öösel nulli ja nelja plusskraadi vahemikus, päev toob sooja kaks kuni kuus kraadi.

Tagasi üles