Pühapäeval paisub tuul tormiks

Sven Randlaid
, Toimetaja
Copy
Pärnu rand, torm, lained, tuul
Pärnu rand, torm, lained, tuul Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt ei ole lähipäevadel ilma külmenemist oodata, pühapäeval paisub lõuna- ja edelatuul taas tormiks ning tuuleiilid puhuvad üle 25 m/s.

Reedel madalrõhkkonna mõju väheneb. Pilvekiht muutub laiguti hõredamaks ning vaid mõnes üksikus kohas võib lörtsi või lund sadada. Läänekaare tuul rahuneb. Õhutemperatuur on öösel -1..-4, saarte rannikul kuni +2°C, päeval +1..+4°C.

Laupäeva öösel on Eesti kohal kõrgema rõhuga foon ja olulist sadu ei tule ja tuul on nõrk. Selgineva taeva all on ilm üürikeseks kargem ja õhutemperatuur on -1..-5, meretuulega veidi üle 0°C. Päeval pilvisus tiheneb ning saartele jõuab vihma- ja lörtsisadu, õhtul jõuab sadu idapoolsetesse maakondadesse ja seal tuleb algul lumena alla. Läänemerele laieneva madalrõhkkonna servas tõuseb lõunatuul tugevaks, saartel ja rannikul on puhanguid kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on +1..+4°C.

Pühapäevaks toob Skandinaaviast lähenev madalrõhkkond tiheda lörtsi- ja vihmasaju. Lõuna- ja kagutuul paisub väga tugevaks, puhanguid on 20, saartel ja rannikul üle 25 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+2, saartel ja läänerannikul kuni +4°C, päeval +2..+5, õhtupoolikul Lääne-Eestis kuni +7°C.

Esmaspäeval liigub madalrõhkkond edasi Botnia lahe põhjatipu suunas ja muutub veel aktiivsemaks ning selle servas tõuseb lõuna- ja edelatuul sisemaal üle 20, saartel ja rannikul üle 25 m/s. Öösel sajab aeg-ajalt sajab vihma ja sadu võib rohke olla, päeval tuleb sekka ka lörtsi ja sajuhulk on väiksem. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +3..+8°C.

Teisipäeva öö jätkub madalrõhkkonna lõunaservas kergete vihmahoogude ja väga tugeva edelatuulega. Päevaks toob madalrõhulohk rohke lörtsi- ja vihmasaju. Tuul pöördub läände ja veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +1..+6°C.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles