Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lähipäevadel kerkivad õhusooja maksimumid kaheksa kraadini

Pilved ja päike. FOTO: Volker Riechert/PantherMedia / Volker Riechert

Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkuvad talvekuu kohta väga soojad ilmad ning näiteks uue nädala alguses kerkivad õhusooja maksimumid kaheksa plusskraadini. 

Neljapäeva öösel liigub nõrgeneva madalrõhkkonna lõunaserva mööda madalrõhulohk ühes lörtsi- ja vihmasajuga üle Eesti. Lõuna- ja edelatuul on võrdlemisi tugev. Päeva jooksul jääb eemalduva madalrõhulohu järel lörtsi- ja vihmahooge harvemaks. Tuul õhtu poole nõrgeneb ja pöördub järk-järgult läände. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -1 kuni +3, päeval +1 kuni +4 kraadi.

Reedel madalrõhkkonna mõju väheneb. Pilvekiht muutub laiguti hõredamaks ning vaid mõnes üksikus kohas võib lörtsi või lund sadada. Läänekaare tuul rahuneb. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -1 kuni -4 kraadi, saarte rannikul tuleb kuni +2 kraadi, päeval tuleb 0 kuni +4 kraadi.

Laupäeva öösel on Eesti kohal kõrgema rõhuga foon, olulist sadu ei tule ja tuul on nõrk. Selgineva taeva all on ilm üürikeseks kargem ja õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -4 kraadi, meretuule korral tõuseb veidi üle 0 kraadi. Päeval pilvisus tiheneb ning saartele jõuab vihma- ja lörtsisadu, õhtul jõuab sadu idapoolsetesse maakondadesse ja seal tuleb algul lumena alla. Läänemerele laieneva madalrõhkkonna servas tõuseb lõunatuul tugevaks, saartel ja rannikul on puhanguid kuni 20 m/s. Sooja on 1-4 kraadi. 

Pühapäevaks toob Skandinaaviast lähenev madalrõhkkond tiheda lörtsi- ja vihmasaju. Lõuna- ja kagutuul paisub väga tugevaks, puhanguid on 20, saartel ja rannikul 25 m/s. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni +3 kraadi, saartel tuleb kuni +5 kraadi, päeval on sooja 2-5, õhtul Lääne-Eestis kuni 7 kraadi.

Esmaspäeval liigub madalrõhkkond edasi Botnia lahe põhjatipu suunas ja muutub veel aktiivsemaks ning selle servas tõuseb lõuna- ja edelatuul sisemaal üle 20, saartel ja rannikul üle 25 m/s. Öösel sajab aeg-ajalt sajab vihma ja sadu võib rohke olla, päeval tuleb enam sekka lörtsi ja sajuhulk on väiksem. Ööpäeva vältel on sooja 3-8 kraadi.

Teisipäeva öö jätkub madalrõhkkonna lõunaservas kergete vihmahoogude ja väga tugeva edelatuulega. Päevaks toob madalrõhulohk rohke lörtsi- ja vihmasaju. Tuul pöördub läände ja veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 1 ja 6 soojakraadi vahel. 

Kolmapäeval madalrõhkkond kaugeneb, pilved hõrenevad ja suuremat sadu ei tule. Tuul pöördub loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni -3 kraadi, rannikul tuleb kuni 2 soojakraadi, päeval on sooja 1-4 kraadi.

Tagasi üles
Back