Teelõik Tallinna-Narva maanteel on väga libe

Maantee.

FOTO: Liis Treimann

Maanteeinfokeskus hoiatab, et Tallinna-Narva maanteel Ida-Viru maakonnas on teekate väga libe, seetõttu oli vahepeal seal kehtestatud koguni ajutine kiiruspiirang 30 km/h. Nüüdseks on kiiruspiirang maha võetud.

Eile õhtul algas Lääne-Eestis vahelduv lumesadu, mis öösel kandus peaaegu üle kogu Eesti ja on nüüdseks lääneregioonis muutunud uduvihmaks ja mujal ka kohati sadavaks jäiteks.

Maanteeinfokeskuse teatel olid täna varahommikul enne kella 6 põhi-ja suuremad tugimaanteed Lääne, Harju, Lääne-Viru, Rapla , Järva ja Saare maakonnas märjad või soolamärjad.

Jõgeva maakonnas olid Tallinn-Tartu-Luhamaa ja Jõhvi-Tartu-Valga ja Viljandi maakonnas Imavere-Viljandi- Karksi-Nuia , Valga-Uulu ja Tartu-Viljandi- Kilingi-Nõmme maanteed libedad, ning nüüd muutumas libedustõrjest soolamärjaks.

Ida-Viru, Tartu, Põlva ja Võru maakonna suuremad teed olid kuivad, kohati veidi jäised ning vähese lendleva lumega. Valga maakonnas olid Jõhvi-Tartu-Valga ja Valga-Uulu maanteed lumised.

Lumised ja soola-lumesegused olid ka Pärnu maakonnas Pärnu-Ikla teelõik, Pärnu-Rakvere-Sõmeru, Valga-Uulu ja Tartu-Viljandi- Kilingi-Nõmme maanteed.

Libedad on väiksemad teed.

Nähtavus oli sademete ja Lääne- ning Kesk-Eestis ka kohati udu tõttu piiratud. Teepinna temperatuurid olid vahemikus +1 Saaremaal kuni -3 kraadi Ida- ja Kagu-Eestis.

Tagasi üles