Kuumust pole enam kauaks, uuel nädalal ilm jaheneb järsult

Päike

FOTO: Farzin Salimi / PantherMedia / Farzin Salimi

Kui pühapäeval on Eestit tabanud kuumalaine kõrgpunkt, siis uuel nädalal ilm jaheneb järsult, prognoosib ilmateenistus.

Pühapäeval jääb Põhja-Euroopat katma võimas kõrgrõhuala ja selle serva mööda saabub lisaports sooja. Öine õhutemperatuur on 16..21°C, päevasoe kerkib 30..33°C-ni, meretuulega rannikul jääb alla 25°C.

Öö ja hommikupoolik on valdavalt selge taevaga, pärastlõunal tekib küll pilverünki, aga tõenäoliselt ei ole piisavalt niiskust, et märkimisväärset vihma anda. Tuul on nõrk kuni õhtuni, siis tugevneb põhjarannikul kirdetuul puhanguti 13 m/s.

Esmaspäeval jääb Põhja-Euroopat katma kõrgrõhuala. Kuid Venemaa põhjaaladel muutub aktiivsemaks madalrõhkkond ja selle lohk ühes jahedama õhumassiga kandub üle Eesti. Kahe kontrastse õhumassi piiriala ümbritsev pilvevöönd on aga võrdlemisi kitsas ja võib vaid üksikuid vihmahooge tulla. Idakaare tuul on öösel veel tugev, päevaks nõrgeneb. Õhutemperatuur öösel 12..17, Edela-Eestis 20°C ümber, päeval 18..23, Saare- ja Pärnumaal võib veel 25°C-ni tõusta. 

Teisipäevaks laieneb uuesti kõrgrõhkkonna serv üle Eesti. Kuid jahedas õhumassis on soodsad tingimused rünkpilvede arenguks ja mõnest üksikust võib ka hoog vihma tulla. Õhutemperatuur on öösel 8..13, Edela-Eestis veel üle 15°C. Päeval on arenevate pilverünkade tõttu päikest vaid laiguti ja õhutemperatuur piirdub 14..19°C-ga. Tuul pöördub põhjakaarde ja tugevneb. 

Kolmapäev on läänepoolse kõrg- ja ida pool valitseva madalrõhuala piirimail pilverünkadega. Hoog vihma võib tulla eelkõige Ida-Eestis. Põhjakaare tuul on tugev eelkõige põhjarannikul ning Hiiu- ja Saaremaal. Õhutemperatuur öösel 6..11, rannikul kuni 14, päeval 14..17°C.

Neljapäeval kõrgrõhkkonna mõju küll väheneb, kuid hoiab meist tihedamad sajupilved ikka eemal. Üksikud hoovihmad siiski välistatud pole. Tuul rahuneb. Õhutemperatuur öösel 7..12, rannikul kuni 14, päeval 15..20°C.

Reedel võib Venemaa madalrõhkkond väikese ülekaalu saada ja sel juhul on hoovihma võimalus suurem. Tuul on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur öösel 8°C-st sisemaal 13..15°C-ni rannikul, päeval 16..20°C ja kui pisut soojem õhumass servaga Eestini laieneb, siis tõuseb paar-kolm kraadi üle 20°C.

Tagasi üles