Eestis läheb iga päevaga aina kuumemaks

Õhutemperatuur võib tõusta kuni 40. kraadini.

FOTO: Chris Ison / PA Wire/Press Association Images

Eestile on lähenemas Euroopa edelaosast väga soe õhumass, see tähendab, et iga päevaga läheb õhutemperatuur aina kuumemaks. 

Läänemere lõunaosa kohal olev kõrgrõhuala kaob päeva jooksul, kuid asendub reedeks juba uue kõrgrõhualaga, mis peaks andma veelgi kõrgemaid päevaseid näite. Tänast õhutemperatuuri hoiab veidi ohjes Venemaal paikneva madalrõhuala loodeserv, mis päevaks ka Eestisse mõnesse kohta vihmahoo toob.

Soodsad tingimused sooja tulekule annab ümber põhjapoolkera tiirutav juhtvool ehk jugavool, mis on Aafrika kuuma õhu Euroopasse suunanud. Lääne-Euroopa jaoks saabub kulminatsioon ehk maksimaalne õhutemperatuur (üle 40 kraadi) tõenäoliselt neljapäeval ja võimalik, et lööb seniseid rekordeid, Eestisse peaks jõudma osa sellest soojusest nädalavahetuse eel (26.07) ning paar päeva tõuseb õhutemperatuur 30 kraadi ümbrusesse. 

Täna ja homme on õhk Eesti kohal juba piisavalt soe ning päevamaksimumid tõusevad mitmel pool üle 25 kraadi. Aga samal ajal, kui kuiva ilma toetav kõrgrõhuala oma olemist Läänemere äärde mugavamaks sätib, hoiab Venemaal olev madalrõhuala oma serva Baltimaadele üsna lähedal ning aitab pealelõunasel ajal mõnes kohas pilvedel sajupilvedeks areneda.

Võimalus sajupilvede tekkeks on suurem Lõuna- ja Ida-Eestis. Nädalavahetusel on kõrgrõhualal juba jõudu sajupilvede arengut pärssida ning päike saab särada. 

Tagasi üles
Back