Ilmatark: jaaniõhtul peaks kuivalt läbi saama ning rannailma on oodata paari nädala pärast

18JUL2018, Tallinn, Pirita rand. Suvitajad päevitamas Pirita rannas. Foto Raul Mee/Mollusk Media

FOTO: / RAUL MEE

Ilm peaks taas soojaks minema juuni algupoolel ning jaaniõhtuks on 55-protsendilise tõenäosusega loota kuivapoolset ilma, arvab ilmauurija Jüri Kamenik.

Kamenik rääkis «Ringvaates», et praegust ilma jahenemist on põhjustanud jugavoolud, mis parajasti Eesti kohal liiguvad.

«Tegelikult meil on kuskil 10 kuni 12 päeva sellist jahedat ja sajust ilma. Ilmselt juuni esimese nädalaga hakkab ilm paranema,» prognoosis Kamenik. Seda kinnitab tema sõnul ka  jugavoolude liikumine 9-12 kilomeetri kõrgusel maapinnast.

Kamenik selgitas, et kui jugavoolud on Eesti kohal, siis tähendab, et ilm on sajune ja tuuline. Kui vool läheb põhja poole, siis tavaliselt ilm on kuiv ja soe ning kui lõuna poole, siis kuiv, aga jahe.

Küsimusele, millal ikkagi taas soojaks läheb, vastas ilmatark, et arvatavasti peaks see toimuma 7. ja 10. juuni vahel. Siis on päeval õhusooja taas üle 20 kraadi.

Aga millist ilma on oodata jaanipäeval? Kamenik ütles viimastele andmetele viidates, et 55-protsendilise tõenäosusega on jaanipühade ajal õhusooja 17-22 kraadi. «Ja peaks ikkagi kuivalt läbi saama,» arvas Kamenik. Ta lisas samas, et 55-protsendiline tõenäosus pole kuigi usaldusväärne.

Tagasi üles