Marseille mattus lumme
Lisatud galerii!

Prantsusmaa lõunaosas asuva Marseille tänaval saab sel nädalal suusatada.

FOTO: AP / Scanpix

Prantsusmaa lõunarannikul asuvat Marseille linna tabas ootamatult äge lumetorm, mis sadas kohalikele võimudele kaela täiesti ootamatult ja tekitas kaose nii maa- kui õhutranspordis.


Vahemere pehmete talvedega harjunud linnas tuli lund taevast alla terve hommiku vältel ning maha jäi esimest korda viimase kahe aastakümne jooksul tosina sentimeetri paksune valge vaip, vahendas AFP.

Talve saabumiseks ettevalmistamata võimud olid sunnitud peatama liikluse kõigil piirkonna maanteedel ning seisma jäeti ka linnasiseste liinide bussid ja trammid. Inimestel soovitati lihtsalt püsida kodudes.

Sajad juba teele asunud autojuhid jäid aga raskete olude tõttu tundideks välja toppama. Lume tõttu suleti ka kohalik Marignane lennujaam ning peatati rongid kiirraudteel. 12 000 majapidamist jäi aga elektrita.

Marseille's tavaliselt sooja kliimat nautivad elanikud nägid viimati lumist maad 1987. aastal, mistõttu võis täna jäätunud tänavatel näha inimesi ettevaatlikult ringi liikumas ja kaunist vaatepildist fotosid tegemas.

Noorte seas muutus üleöö popiks lumelahingute pidamine, samas kui paljud otsustasid ronida kelkude ja lumelaudadega linna sümboliks oleva Notre-Dame-de-La-Garde'i basiilika juurde, kust sai vana jahisadama poole alla liuelda.

Prantsusmaa erinevates piirkondades ning ka mujal Euroopas langes õhutemperatuur täna kõvasti alla nulli. Pariisis mõõdeti viimase kümne aasta külmarekord, kui termomeeter näitas seal -9 kraadi Celsiust. Mitmel pool on suletud ka koole.

Tagasi üles