Reedel tuleb valdavalt miinuskraadidega ilm

Tugev tuul ja miinuskraadid tekitavad öösel teedel suure jäiteohu.

FOTO: Arvo Meeks

Reedel tuleb nii öösel kui päeval valdavalt miinuskraadidega ilm, prognoosib ilmateenistus. 

Öösel on pilves selgimistega ilm ja paiguti on udu. Hommikul jõuab Lõuna-Eestisse lumesadu. Puhub ida- ja kirdetuul 4-10, hommikuks tugevneb saartel ja rannikul puhanguti 14-18 m/s. Külma on 3-8, selgimiste korral kohati 12 kraadi. 

Peipsi järvel puhub ida- ja kirdetuul 5-8, hommikul kuni 11 m/s. Ilm on olulise sajuta ja nähtavus on mõõdukas. Külma on 8-11 kraadi. 

Päeval on pilves ilm. Sajab lund, paiguti tuiskab. Puhub idatuul 6-12, saartel ja rannikul puhanguti 14-18 m/s. Õhutemperatuur tõuseb vahemikku 0 kuni -4 kraadi. 

Peipsi järvel puhub idatuul 8-13 m/s. Sajab lund ja tuiskab ning nähtavus on halb. Külma on 2-4 kraadi. 

Teedel on soolalumesegu ja öösel võib tekkida libedust

Suuremad teed on neljapäeva pärastlõunal ja õhtul soolaniisked ja paiguti soolalumesegused ning öösel võib tekkida libedust.

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel soolaniisked, paiguti esineb teedel soolalumesegu, teatas maanteeamet.

Ilmaprognoosi kohaselt on õhtul ja öösel ilm selge. Varahommikul võib saartelt ja Lõuna-Eestist alata lumesadu. Rannikualadel võib esineda tuulepuhanguid kuni 15 m/s. Teede temperatuurid langevad kümne külmakraadi ümbrusesse ja teedel on libeduseoht.

Tagasi üles