Maanteeamet hoiatab jäite eest

Jäide Tallinna tänavatel

FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Maanteeamet hoiatab, et täna õhtul võib teedele tekkida jäide ja seega ka libedus. 

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel soolamärjad või soolaniisked. Paiguti sajab lund või lörtsi.

Ilmaprognoosi kohaselt jätkub õhtul ja öösel paiguti vähene lumesadu. Õhu- ja teetemperatuur langevad kiiresti miinuspoolele. Märgade teepindade jäätumise tõttu tekib suur libeduseoht.

Neljapäeval tuleb miinuskraadidega ilm

Kui kolmapäeva esimene pool pakkus sula, siis neljapäeval tuleb nii öösel kui päeval miinuskraadidega ilm, prognoosib ilmateenistus. 

Öösel on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab lund. Paiguti tekib udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8 m/s. Külma on 2-8, kohati kuni 12 kraadi. 

Peipsi järvel puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-6 m/s. Kohati võib sadada lund. Paiguti võib tekkida udu. Nähtavus on mõõdukas, udus halb. Külma on 5-7 kraadi. 

Päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Hommikupoolikul püsib paiguti udu. Ennelõunal puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, pärastlõunal pöördub idakaarde 3-9 m/s. Külma on 3-8 kraadi, saartel ja rannikul näitab termomeeter paiguti 0 kuni -3 kraadi. 

Peipsi järvel puhub ennelõunal muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, pärastlõunal pöördub kirdesse ja puhub 3-7 m/s. Ilm on olulise sajuta ilm ja nähtavus enamasti hea. Külma on 3-5 kraadi. 

Nädala lõpus pöörab ilm taas sulale

Ilmateenistuse prognoosi järgi pöörab ilm nädala lõpus taas sulale. 

Reedel on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 4-9, hommikul rannikul puhanguti 14 m/s. Külma on 3-8, kohati 10 kraadi. Päeval pilvisus tiheneb. Lumesadu levib Lõuna-Eestist põhja poole, paiguti tuiskab. Idatuul tugevneb 6-11, rannikul ja saartel iiliti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur tõuseb vahemikku 0 kuni -4 kraadi. 

Laupäeval on pilves ilm ning kohati sajab lund ja on tuisku. Puhub idatuul 6-11, rannikul ja saartel iiliti 15 m/s. Külma on 1-6 kraadi, saartel on õhutemperatuur 0 kraadi lähedal. Päeval on pilves ilm. Õhtul saabub saartele uus sajuala ja levib mandrile. Kohati on jäidet. Puhub idatuul 6-11, rannikul ja saartel iiliti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +2 kraadi. 

Pühapäeval on pilves ilm ning sajab lörtsi ja vihma. Puhub ida- ja kagutuul 6-11, rannikul iiliti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +2 kraadi. Päeval on pilves ilm ning sajab lörtsi ja vihma. Puhub ida- ja kagutuul 6-11, rannikul iiliti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi. 

Tagasi üles