Tugevnev tuul toob Läänemerele kuni kolmemeetrised lained

Lained Tallinnas.

FOTO: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Skandinaaviast liigub esmaspäeva öösel Läänemerele madalrõhkkonna kese, mis paisutab tuult ja toob endaga kuni kolmemeetrised lained.

Ilmateenistuse teatel puhub pühapäeval Läänemere põhjaosas esialgu lõunakaaretuul 3-9 m/s. Pärastlõunal tugevneb lõuna- ja kagutuul 6-10, puhanguti kuni 14 m/s. Öö hakul puhub nõrk muutliku suunaga tuul, mis pöördub pärast keskööd loodesse ja põhja ning tugevneb 10-15, puhanguti 21 m/s. Lainekõrgus ulatub pärast keskööd 1,5-3 meetrini. Ennelõunal sajab kohati lund, lörtsi ja vihma, pärastlõunast alates sajab aga juba mitmel pool. Nähtavus on mõõdukas või halb.

Väinamerel ja Liivi lahe põhjaosas puhub lõunakaaretuul 3-9 m/s. Õhtul tugevneb tuul puhanguti 13 m/s. Hommikul puhub nõrk muutliku suunaga tuul. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi, õhtust alates läheb sadu üle peamiselt lörtsiks. Nähtavus on mõõdukas või halb.

Soome lahel pöördub tuul lõunakaarde kiirusega 3-9 m/s. Pärastlõunal tugevneb lõuna- ja kagutuul puhanguti 12 m/s. Lahe idaosas tugevneb öösel kagutuul 6-10, puhanguti kuni 14 m/s. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi. Öösel aga jõuab kohale juba uus sajuala. Nähtavus on mõõdukas või halb.

Tagasi üles
Back