Eelolev nädal toob lumelisa

Lumine mets.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Üle Läänemere liikuv madalrõhkkond algab esmaspäevase tuisuga, kuid lumelisa toovad ka järgnevad päevad.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva pilves ilm ja lumesadu levib üle maa, Lääne-Eestis sajab sekka ka lörtsi ning kohati tuiskab. Puhub kagutuul 4-9, rannikul puhanguti 12 m/s. Hommikuks tuul nõrgeneb ja on muutlik 2-7 m/s. Külma on 1-6 kraadi, saarte rannikul tõuseb termomeetrinäit kuni 1 soojakraadini. Esmaspäeva päeval on samuti pilves ilm. Sajab lund ja lääne pool ka lörtsi. Tuul pöördub saartelt alates põhja ja loodesse kiirusega 4-10, saartel ja rannikul tugevneb 7-12, puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +1  kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja kohati tuiskab. Puhub loodetuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti 14-17 m/s. Külma on 5-10, kohati 12, saartel 1-4 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja võib tuisata. Puhub läänekaaretuul 3-9, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Külma on 1-7 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab kerget lund. Puhub läänekaaretuul 3-8 m/s. Külma on 5-10, kohati 14, saarte rannikul kuni 2 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab kerget lund Õhtul jõuab saartele lume- ja lörtsisadu, mis liigub edasi mandrile ja muutub tihedaks. Puhub läänekaaretuul 3-8 m/s, pärastlõunal pöördub tuul lõunasse ja kagusse ning tugevneb saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -6 kraadi.

Tagasi üles