Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Teeolud muutuvad erakordselt halvaks: jäta parem auto koju

FOTO: Mihkel Maripuu

Ilmateenistuse andmetel tuleb laupäeval lume- ja lörtsisajuga ilm ning teeolud muutuvad jäite tõttu erakordselt halvaks.

Laupäeval tuleb pilves ilm. Sajuala levib Lõuna-Eestist põhja ning kirde suunas. Sajab lund ja lörtsi, rannikualadel ja Eesti lõunaosas lörtsi ja vihma. Sadu on kohati tugev.

Kirdetuul tugevneb 6-12, puhanguti 15, rannikul 10-15, puhanguti 18-23 m/s. Õhutemperatuur on 0-3, saarte rannikul ja mandri lõunapiiril kuni 5 kraadi.

Politsei palub lörtsiks ja lumesajuks valmis olla ja võimalusel rehvid vahetada

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul tuleb esimene lumi alati üllatusena ja paljud autoomanikud ei ole jõudnud veel talverehve alla panna. See toob kaasa kiiruste langemise ja tavapärasest rohkem õnnetusi.

«Mina soovitan lume tulekul suverehvidega autoomanikel võimalusel sõit ära jätta või edasi lükata ning minna ilma paranedes rehvitöökotta,» ütles Loigo.

Liiklusseadus kohustab juhti valima õige sõidukiiruse ja võtted teeolude ja ilmaga toime tulemiseks.

«Juht vastutab oma käitumise eest. Talvel saab turvaliselt sõita, kui roolikeeraja võtab rahulikult, hoiab pikivahet ja sõidab teeoludele vastava kiirusega. Lume ja lörtsi korral on iga manööver ohtlik ning võimalusel tuleks möödasõite vältida,» soovitas Loigo. Ta lisas, et politseinikud keskenduvad lume langedes liikluse rahustamisele.

Politsei soovitab kõigil üle vaadata sõidukite tuled ja kojamehed ning heitlikes ilmaoludes varuda kannatust. Talverehve võib kasutada alates 15. oktoobrist. Talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini.

Tagasi üles
Back