Eeloleval nädalal pöörab ilm sajule

Vihm. Pilt on illustreeriv.

FOTO: ERIK PROZES / PM/SCANPIX BALTICS

Kuigi suvi oma rannailmadega tuli veel septembriski tagasi, pöörab ilm eeloleval nädalal siiski sügiseselt sajule ja muutub päev-päevalt jahedamaks.

Ilmateenistuse teatel laieneb esmaspäeval madalrõhkkond jõulisemalt Skandinaaviasse, kuid üle mere liikumist takistab veel idapoolne kõrgrõhkkond. Öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Sooja on 10-14, rannikul kuni 16 kraadi.

Esmaspäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võimalik on äike. Pärastlõunal võib sajuhooge laialdasemalt olla. Puhub lõunakaaretuul 2-7, õhtul saartel edelatuul kuni 10 m/s. Sooja on 18-23 kraadi.

Teisipäeval jõuab Norra merele aktiivne madalrõhkkond, mille lohk liigub üle Skandinaavia ja Läänemere ning toob tihedama saju. Öösel pilvisus tiheneb, Lääne- ja Kesk-Eestis sajab vihma, idapoolsetes maakondades on aga sajuhooge vähem. Puhub lõunakaaretuul 3-9, saartel ja rannikul puhanguti 13 m/s. Sooja on 11-16 kraadi.

Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub edelatuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 15-18 kraadi, Ida-Eestis võib termomeetrinäit tõusta 20 kraadini.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond Skandinaavia põhjaalade kohale ja laieneb jõuliselt Läänemere äärde. Öösel on pilves ilm ning vihmasadu levib läänest üle Eesti ida poole. Puhub edelatuul 5-10, saartel ja rannikul tugevneb edela- ja läänetuul 7-12, iiliti 16 m/s. Sooja on 9-13, rannikul kuni 15 kraadi.

Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab hoovihma. Pärastlõunal pilvisus veidi hõreneb ning sajuvõimalus väheneb. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 15, rannikul kuni 18 m/s. Õhtul tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 15-18 kraadi.

Tagasi üles
Back