Nädalavahetusel soe suveilm püsib, uuel nädalal läheb jahedamaks

Pilvine taevas

FOTO: Lauri Kulpsoo

Ilmateenistuse prognoosi järgi püsib suvesooja kindlasti selle nädala lõpuni, uuel nädalal läheb aga ilm jahedamas.

Laupäeva öösel on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Mitmel pool on udu. Puhub kagutuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 12..17°C.

Päeval püsib vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Hommikul püsib udu. Õhtul jõuavad merelt saartele hoovihmapilved. Puhub kagutuul 2-8 m/s, õhtul pöördub saartel lõunakaarde. Õhutemperatuur on 20..25°C.

Pühapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, suurem on võimalus Lääne-Eestis. Puhub lõunakaare tuul 2-7, põhjarannikul puhanguti 11 m/s. Sooja on 10.-14, rannikul kuni 17 kraadi. Päeval on enamasti vahelduva pilvisusega ilm. Lääne-Eestis sajab hoovihma, võimalik on äike. Õhtu poole suureneb üksikute vihmahoogude võimalus ka Ida-Eestis. Puhub lõunakaare tuul 2-7 m/s. Sooja on 18-23, Ida-Eestis kuni 25 kraadi.

Esmaspäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab hoovihma. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Sooja on 9-14, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võimalik on äike. Õhtul võib sajuhooge laialdasemalt olla. Puhub lõunakaare tuul 2-7, õhtul saartel kuni 10 m/s. Sooja on 19-24 kraadi.

Teisipäeval pilvisus tiheneb. Lääne- ja Kesk-Eestis sajab vihma, idapoolsetes maakondades on vaid üksikuid sajuhooge. Lõuna- ja kagutuul tugevneb 4-9, saartel ja põhjarannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 11-16 kraadi. Päeval on enamasti pilves ilm. Vihmasadu liigub üle Eesti, õhtupoolikul lääne poolt alates pilved hõrenevad. Tuul pöördub kagust edelasse ja läände 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 15-19 kraadi.

Tagasi üles