USA lumetormid tekitasid jõuluaegse liikluskaose

Lumesahad liikumas O'Hare´'i rahvusvahelises lennujaamas Chicagos.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA ja Kanada lennujaamadesse on jäänud kinni tuhanded puhkusereisijad, kes tugeva lumesaju tõttu ärajäänud või edasilükatud lende ootavad.

 

Paljud neist seisid silmitsi jõuludega lennujaama terminalis, samas kui talv on rängalt mõjunud ka rongiliiklusele ja maanteedele mitmel pool kahe riigi erinevates regioonides, vahendas BBC News.

 

Kanada on seejuures esimest korda viimase peaaegu nelja aastakümne jooksul nägemas valgeid jõule rannikust-rannikuni. USA lääneosas on lumega samuti kaetud suured alad ning sajud jätkuvad meteoroloogide sõnul, sest uued tuisupilved lähenevad.

 

Air Canada oli täna sunnitud ära jätma nii kaug- kui lähilennud suure riigi lääneosas asuvast Vancouverist.

 

USA suuruselt teises õhuväravas – Chicago O'Hare’i rahvusvahelises lennujaamas jäi teisipäeval ära juba ligi pool tuhat lendu ning veel rohkem kui sada jõululaupäeva õhtul. Rahvahulkade majutamiseks palusid lennujaama ametnikus saata sinna kümneid välivoodeid.

 

Ilmaolud on probleeme tekitanud ka teistes lennujaamades üle kogu riigi – viivitusi oli San Franciscos ja Dallases, aga ka Bostonis ja New Yorgis.

 

Raudteedel pole olukord kuigipalju parem ning rongid hilinevad kohati terve ööpäeva. Amtrak teatas, et saatis osa oma töötajaid kirkade ja labidatega rööbaste ühinemiskohti jääst puhastama.

 

Associated Pressi andmetel süüdistatakse halba ilma ka juba mõnekümne inimese surmas maanteedel juhtunud liiklusõnnetustes. Utahi osariigis hukkusid kolmapäeval kaks meest lumelaviinis.

 

Meteoroloogid hoiatavad tugevate lumetuiskude jätkumise eest muu hulgas loodepoolses Oregoni osariigis asuvas Portlandis.

Tagasi üles