Augustikuu viimasel nädalavahetusel tembutab vihm

FOTO: URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES /

Nädalavahetusel sajab mitmel pool vihma, päevased soojakraadid jäävad riigi ilmateenistuse andmetel 16 ja 22 vahele.

Reede pärastlõunal levivad hoovihmad saartele ning õhtul ka mandrile, on äikest. Puhub lõuna- ja kagutuul 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 22 kuni 27 kraadi. 

Laupäeva öösel liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogude ja äikesega Eesti kohale ja sajuhood võivad kohati tugevad olla. Päeval on Lääne-Eestis taevas juba selgem ja saju võimalus väike, Ida-Eestis on vihma tõenäosus õhtuni suur, püsib äikeseoht ja tugevate sajuhoogude võimalus. Tuul puhub öösel lõunakaarest ja on öö hakul veel tugev, puhangud ulatuvad 14 meetrini sekundis, saartel pöördub pärast keskööd, mandri lääneosas hommikuks edelasse ja läände ja jääb rahulikumaks. Ida-Eestis tuleb päev nõrga lõunakaare tuulega, õhtul pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel 14 kuni 18, päeval 17 kuni 22 kraadi.

Pühapäeval jääb Eesti mitme rõhuala piirimaile – Läänemerele ulatub madalrõhkkonna serv ja piki Venemaa lääneserva kulgeb madalrõhuvöönd ning lõuna poolt sirutub kiiluna kitsas kõrgrõhuhari. Lõuna-edelavoolus saabuv õhumass on endiselt niiske ja hoovihma võimalus püsib, suurem on tõenäosus saartel (tõenäosus 50 kuni 75%) ja Ida-Eestis, seda eelkõige öösel ja uuesti õhtupoolsel ajal (tõenäosus ~75%). Tuul puhub öösel läänekaarest ja on võrdlemisi nõrk, vaid saartel võib edelatuult kuni 10 meetrit sekundis olla, päeval on lõunakaare tuul sisemaal nõrk, rannikul mõõdukas. Äärmises idaservas võib tuul loodesse ja põhja pöörduda. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, rannikul 15 kraadi ümber. Päevaste vihmahoogude ajal on sooja 16 kuni 17 kraadi, kuivemates paikades on 20 kuni 21 kraadi. 

Esmaspäeva öö tuleb Ida-Eestis vihmahoogudega, samal ajal lääne pool taevas juba selgineb. Päeval on tugevneva kõrgrõhuharja tingimustes üksikuid vihmahooge (tõenäosus 25 kuni 50%). Tuul pöördub läänekaarde ja on tänastel andmetel mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 15, päeval 18 kuni 21 kraadi.

Teisipäeval muutub maapinnalähedastes õhukihtides kõrgrõhkkond võimsamaks. Kuid kõrgemates õhukihtides kandub Balti riikide kohale madalrõhulohk ühes niiskusega ja soosib pilverünkade arengut ning mõnest tuleb ka lühiajaline hoog vihma (tõenäosus 20 kuni 30, saartel kuni 50%). Tuul pöördub lõunakaarde ja saartel tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 5 kuni 10, rannikul kuni 16, päeval 18 kuni 21 kraadi.

Kolmapäeval kõrgrõhkkond eemaldub, kuid jääb servaga Eestit katma. Öö on selge, rahulik ja jahe, õhutemperatuur on 6 kuni 11, rannikul kuni 15 kraadi. Madalama õhurõhuga fooni mõjul kõrgemates õhukihtides on päevasel ajal ikka võimalik rünkpilvede areng ja ka üksik hoog vihma võib tulla (tõenäosus 25 kuni 30%). Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur tõuseb 20 kuni 23 kraadini.

Neljapäeva öö on kõrgrõhkkonna mõjul veel võrdlemisi selge ja nõrga idakaare tuulega. Päeval läheneb Skandinaaviast madalrõhkkond, surve kõrgrõhkkonnale suureneb ning ida- ja kagutuul muutub tuntavamaks. Lisandub ka pilvi, aga ilm on suurema sajuta. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 15, päeval 20 kuni 24 kraadi.

Reede öösel katab Eestit kõrgrõhkkonna serva, pilvi on vähe ja ilm sajuta. Puhub mõõdukas ida- ja kagutuul. Õhutemperatuur on 7 kuni 12, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv ja selle piirest lisandub ka meile pilvi ning vihmahoogude võimalus suureneb, seda eelkõige saartel (tõenäosus 25 kuni 30%). Kagutuul on mandril mõõdukas, saartel võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, rannikul kuni 16, päeval 20 kuni 24 kraadi.

Tagasi üles