iDeal kampaania

Eestis loendati nädalavahetusel üle 160 000 linnu

Pildil sajad valgepõsk-lagled sügisese Matsalu rahvuspargi luhal.

FOTO: Kaarel Kaisel

Sel nädalavahetusel toimus igasügisene üle-euroopaline linnuvaatlus, mille raames tegeles 37 Euroopa ning Kesk-Aasia riigis linnuvaatlusega enam kui 43 000 huvilist, kes loendasid linnuvaatluspäevadel üle 4 miljoni linnu.

Pühapäeva pärastlõunaks oli Eesti ornitoloogiaühingule oma vaatlustulemused edastanud ligi 130 linnuvaatlejat, teatas ühing. Kiirteavituses osalenud huvilised loendasid kokku üle 160 000 isendi 122 liigist.

Kõige enam kohati möödunud nädalavahetusel valgepõsk-laglesid (110 500 isendit), kes olid ülekaalukalt kõige arvukamaks liigiks ka meie naaberriikides Soomes ning Rootsis.

Eestis loendatud arvukamate liikide hulka mahtusid veel kuldnokk (7250 isendit) ja hõbekajakas (5450 isendit).

Nimekirjades kõige sagedamini esinenud linnuliikideks olid rasvatihane, hallvares, musträstas ja pasknäär. Nädalavahetuse põnevamateks vaatlusteks oli vööt-lehelinnu kohtamine Saaremaal ning punakael-lagle esinemine Raplamaal.

Üle-euroopalise linnuvaatluse lõplikud tulemused võetakse kokku oktoobri keskpaigas, kui Eesti ornitoloogiaühingule on laekunud kõik vaatlusandmed.

Birdwatch on linnuvaatlusüritus, mille eesmärgiks on kutsuda ühel nädalavahetusel loodusesse linde jälgima võimalikult suur hulk inimesi ja panna neid märkama looduses toimuvat vaatemängulist lindude rännet. Üritust korraldab maailma linnukaitseorganisatsioonide ühendus Birdlife International juba 1993. aastast.

Tagasi üles