Galerii: nahkhiir eksis Tallinna vanalinna poeaknale

Eile ennelõunal märkas Postimehe fotograaf Tallinna vanalinnas Eesti ajaloomuuseumi poe aknal rippuvat nahkhiirt.

Nahkhiireuurija Lauri Lutsar ütles, et piltide põhjal ei saa kindlalt öelda, mis liigi esindajaga tegu on, kuna puudub mõõtkava, kuid tõenäoliselt kuulub loom lendlase perekonna (myotis) hulka. «Kaks liiki – veelendlane ja tiigilendlane – on väga sarnased, neil on suuruse vahe, aga nii ei saa liiki määrata, kui mingit mõõtkava ei ole,» selgitas Lutsar, kelle sõnul ei paista looma liigitunnused piltidel piisavalt selgelt välja.

Nahkhiire sattumist vanalinna poeaknale seletas uurija asjaoluga, et sügisel on nahkhiirtel hulguliikumise aeg, mil nad otsivad talvituspaiku, mida võib leiduda ka vanalinna keldrites ja käikudes. Jahe ilm muudab loomad aga uniseks ja energia kokku hoidmiseks jäävad nad kuhugi rippuma, mitte ei lenda ringi. «Tegu võis olla noore ja kogenematu loomaga, kes ei leidnud varjupaika, tavaliselt otsivad nad varjulisemad kohad,» märkis Lutsar.

Teise võimalusena pakkus ta väljas, et majas, kus nahkhiir igal aastal on talvitunud, tehti remonti ja nüüd ei pääse tiivuline enam oma harjunud talvituskohta.

Talveks langevad nahkhiired tardunne, langetades oma kehatemperatuuri ümbritseva temperatuuriga samale tasemele.

Tagasi üles
Back