E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päästeamet keelas metsas suitsetamise, lõkke tegemise ja grillimise

Raul Sulbi
Facebook Twitter
Comments
Päästetöötaja metsatulekahjut kustutamas.
Päästetöötaja metsatulekahjut kustutamas. Foto: Andrus Eesmaa/ Järva Teataja

Tuginedes Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) andmetele kuulutas päästeamet välja suure tuleohuga aja, mis tähendab, et metsas on keelatud lõkke tegemine, grillseadme kasutamine ja suitsetamine.

Metsa- ja maastikupõlengute põhjuseks on enamasti inimeste hooletus, teatas ameti pressiesindaja.

Maha visatud või autoaknast välja loobitud suitsukonist võib alguse saada metsatulekahju. Samuti võib tuleohtu tekitada metsas mootorsõidukiga liiklemine.

Metsas jalutades olgu kaasas laetud mobiiltelefon, et vajadusel abi kutsuda. Alati tuleks jälgida oma liikumistrajektoori, et metsatulekahju puhkedes võimalikult kiiresti metsast välja saada.

Alates 11. juunist on Eestis (va Saare ja Hiiu maakonnad) suure tuleohuga aeg, mille määrab päästeameti peadirektori käskkiri. Kuumade ilmade jätkumisel kuulutatakse suure tuleohuga aeg välja ka Saare-ja Hiiumaal.

Piirangute lõpetamisest teatatakse tuleohu taandumisel. Infot tuleohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524. Tuleohu kaarti saab jälgida Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) kodulehelt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles