P, 5.02.2023

Täna algas suvi, kuid lähipäevade ilmad seda ei kinnita

Täna algas suvi, kuid lähipäevade ilmad seda ei kinnita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vihm.
Vihm. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Täna algas kalendri järgi 2018. aasta suvi. Ilmaennustuse kohaselt tervitavad meid suve alguses päikse asemel aga vihmapilved. 

Kui eestlased on juba maikuust saati ilusaid suveilmasid nautida saanud, algas kalendri järgi suvi alles täna. 

Kuigi suve algus endaga ilusaid ilmasid kaasa ei too, jäävad homme sajuhood hõredamaks. Edela- ja läänetuul kogub uuesti tuure ja puhanguid ulatuvad sisemaal taas 17, rannikul üle 20 meetri sekundis. Jahedamaga asendunud õhumassis tõuseb päevasoe 14 kuni 19 kraadini.

Eemalduva madalrõhkkonna servas on ööl vastu laupäeva vihmahooge hõredalt, päeval on aga tingimused soodsad rünksajupilvede arenguks ja hoovihma sajab laialdasemalt, saartel ja läänerannikul on vihma võimalus väiksem. Läänekaare tuul võtab tuure maha. Õhutemperatuur langeb sisemaal 7-8 kraadini, rannikul on 13-14 kraadi, päeval tõuseb 17-19 kraadini ja meretuulega on rannikul kuni 14 kraadi.

Pühapäeva öö on veel sajuta ja selgema taevaga. Päevaks on Eesti idapiiri taha oodata uut madalrõhkkonda, kuid selle haare võib veel muutuda. Suure tõenäosusega saab vihma Ida- ja Kagu-Eesti. On aga veel küsitav, kas sajupilved ka Eesti lääneserva jõuavad. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 13, päeval 15-17 kraadi. 

Märksõnad
Tagasi üles