Juuni jahedamatel päevadel tuleb sooja napilt üle 10 kraadi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Päikesepaiste.

FOTO: Elmo Riig

Kuigi jahedamatel päevadel, jääb temperatuur 10 kraadi ligidale, tuleb juunikuu ilmateenistuse teatel keskmisest veidi soojem ja kuivem. 

Kuni 3. juunini on ilm soe ja väikese sajuvõimalusega. 4. juunil saabub Teravmägede lähedalt aktiivne tsüklon Valge mere lähedale ja laieneb servaga Läänemere äärde. Alates 5. juunist algab meil arktilise õhumassi sissetung koos tugeva põhjakaare tuulega. Vaiksematel öödel võib sisemaal maapinnal öökülma esineda. Kõige jahedamatel päevadel on sooja napilt üle 10 kraadi ja paiguti on oodata vihmahoogusid.

Ilm soojeneb taas 10. juuni paiku, kui kuiva ilmaga kõrgrõhuala tuleb Läänemere kohale. Kuu keskel võib Läänemere kohale kujuneda nõrk madalrõhuvöönd, samal ajal on Venemaa kohal püsib kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on soodsad tingimused sooja ja niiske õhumassi jõudmiseks ja äikesevihmapilvede arenguks.

Kuu viimane kolmandik on tõenäoliselt soe, kuid aeg-ajalt sajab hoovihma.

Kuu tervikuna kujuneb keskmiselt õhutemperatuurilt normilähedaseks (norm + 13,1 kuni +15,5 kraadi) või sellest kõrgemaks. Sademeid tuleb normist vähem (norm 47 kuni 87 millimeetrit).

Tagasi üles