Nädala lõpul on oodata kuni 20 soojakraadi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Pilved.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kui neljapäeval pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama, siis järgnevatel päevadel on oodata juba selgemat ilma ning pühapäeval võib õhutemperatuur tõusta sisemaal 20 soojakraadini.

Neljapäeva öö on kõrgrõhkkonna mõjul sajuta ja nõrga tuulega. Õhutemperatuur on +1..+6°C. Päeval kõrgrõhkkond taganeb Läänemerele jõudva madalrõhulohu ees. Pilvisus tiheneb ning pärast keskpäeva hakkab saartest alates vihma sadama. Tuul pöördub idakaarde ja tugevneb rannikul õhtuks puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on meretuulega rannikul alla 10, sisemaal tõuseb 15°C ümbrusse. 

Reede ööks tuleb väike madalrõhkkond Stockholmi lähistele ja selle servas on meie ilm vihmane, võib olla ka äikest. Lääne-Eestis saab hommikuks juba laussadu läbi. Tuul pöördub kagust edelasse ja ulatub puhanguti 15 m/s. Päeva peale õhurõhk tõuseb ja sajuhooge on vaid üksikuid. Puhub võrdlemisi tugev edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval 8..12, Ida-Eestis kuni 15°C. 

Laupäev tuleb kõrgrõhkkonna servas pilverünkadega ja sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 2..7, selgema taeva all pole välistatud ka langus 0°C lähedale, päevasooja 15°C ümber, meretuulega rannikul kuni 8°C. 

Pühapäevaks muutub kõrgrõhkkond võimsamaks ja hoiab ilma sajuta. Läänekaare tuul on öösel nõrk, päeval muutub tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel 1..6, päeval meretuulega rannikul kuni 10, sisemaal 15..20°C.

Tagasi üles