Võimas äiksevöönd liigub Eesti poole

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Äiksefront täna kl 22.15 paiku.

FOTO: Kuvatõmmis

Läänemere lõunaosa kohal on praegu võimas äiksefront, mis aegamisi põhja-kirde suunas liigub.

Lightningmapsi kaardilt on näha äiksevööndit, mis kella 22.15 paiku ulatub Gotlandi saare lõunatipust üle Kaliningradi Poolani.

Äikest esineb praegu ka Läti lõunaosas.

Facebookis grupis Ohtlikud ilmanähtused Eestis kirjutatakse, et ilmamudelite prognoosid pidasid väga hästi paika ning esmaspäeva  õhtul moodustuski Läänemerel selgesti eristatav äikesevöönd. «See liigub õhtu jooksul aegamisi edasi põhjakirdesse. Kella 19:25 seisuga registreeriti Läänemere lõunaosas 150 pilv-maa välku minutis (kohati isegi rohkem),» teatavad eksperdid.

Ühtlasi lisatakse, et hiljemalt pärast päikeseloojangut hakkab tõenäoliselt välkude esinemise sagedus langema. «Aga ei ole välistatud, et öösel jõuab saartele ja Liivi lahele see sama rünksajupilvede vöönd veidi nõrgenenud kujul,» märgitakse postituses.ujul ühes tugeva vihma ja äikesega. Lisaks näitab üks ilmamudel, et soe front võib põhjustada saabuval ööl nii merel kui ka Eestis uute pilvede arengut.

Eesti ilmateenistuse teatel võib täna öösel pilvisus tiheneb ja edela poolt levib vihmasadu üle Eesti. Kohati on sadu tugev ja on äikest. Kirde- ja idatuul tugevneb 6-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 5..10°C.

    Tagasi üles