Lähipäevil vaheldub päikeseline ilm paiguti vihmahoogudega

SAKALA01:: VILJANDI, EESTI, 26OCT06 PILVED. LOODUS. er/ Foto ELMO RIIG/ SAKALA

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Lähipäevadel on oodata vahelduvat ilma, kus päikesepaiste võib mitmel pool vahelduda vihmahoogudega. Päevasel ajal on 10-13 soojakraadi.

Teisipäeval suundub madalrõhulohk üle Eesti. Öösel liigub sajuvöönd saartelt mandrile ja päeval suundub Peipsi taha ning selle järel sajab hoovihma enam Eesti idaosas, hõredamalt on sajuhooge Lääne-Eestis. Tuul puhub öösel kagust 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s, hommikul pöördub saartest alates edelasse, päeval on puhanguid 12, ennelõunal Virumaa rannikul ning õhtul saartel ja Liivi lahel kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..7, Kirde-Eestis 1..3°C, päeval 10..13, meretuulega rannikul kuni 8°C.

Kolmapäeval liigub järgmine madalrõhulohk üle Eesti. Taas sajab öösel laialdaselt vihma, päev tuleb saartel suurema sajuta, mandril sajab siin-seal hoovihma, õhtu poole sajuhood hõrenevad. Tuul puhub öösel lõunakaarest, päeval läänekaarest ja ulatub aeg-ajalt puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 3..6, päeval 6..10°C.

Neljapäeval madalrõhkkond kaugeneb ja tõusva õhurõhu foonil on saju võimalus väiksem, kuid kohatiste vihmahoogudega ikka arvestada tuleb ning seda eelkõige päevasel ajal. Edela- ja läänetuul on mõõdukas, Soome lahel ulatub puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 9..13, meretuulega rannikul kuni 6°C.

Reedel koondub madalrõhkkond Skandinaavia põhjaaladele, Kesk-Euroopa kohal püsib aga kõrgrõhuala. Eesti jääb kahe rõhuala piirimaile, kuhu edelavoolus saabuvas õhumassis on niiskust, mis päeval rünksajupilvede arengut soosib ja sajuhooge annab. Edela- ja läänetuul on mõõdukas, rannikul puhanguti tugevam. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 9..12°C, meretuulega rannikul on jahedam.

Tagasi üles
Back