Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eeloleva nädala algupoolel on oodata nii vihma kui ka lörtsi

Vihmavari. FOTO: Panther Media/Scanpix

Järgmise nädala esimene pool pakub nii vihma- kui ka kohatist lörtsisadu.

Esmaspäeval muutub kõrgrõhkkond pisut mõjusamaks ja ilm on suurema sajuta. Öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Hommikul pöördub tuul kagusse. Õhutemperatuur on -4 kuni +1, Lääne-Eestis kuni +4 kraadi. Esmaspäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Õhtul Lääne-Eestis pilvisus tiheneb ja hakkab sadama vihma. Kagutuul tugevneb 5-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 6-11 kraadi.

Teisipäeval suundub madalrõhulohk üle Eesti. Öösel on pilves ilm ja vihmasadu levib Lääne-Eestist itta, kohati tuleb sekka ka lörtsi. Tuul pöördub kagust edelasse 4-9, rannikualadel puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 2-7 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Puhub edelatuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 7-12 kraadi.

Kolmapäeval laieneb Skandinaaviast madalrõhkkonna serv ühes uue sajuvööndiga Eesti kohale. Öösel on pilves ilm, paljudes kohtades sajab vihma ja kohati võib tulla ka lörtsi. Puhub lõunakaaretuul 3-8, rannikul puhanguti 12 m/s. Sooja on 2-7 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma. Tuul pöördub edelasse ja läände kiirusega 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 5-10 kraadi.

Tagasi üles
Back