Lähipäevil miinuskraadid veel järele ei anna

Ilmaprognoosi järgi lähipäevadel külm veel järele ei anna. Tartu.

FOTO: Sille Annuk

Uue nädala esimene pool pakub ilmateenistuse teatel veel talvekülma ning kolmapäeva öösel langeb õhutemperatuur kohati koguni 15 miinuskraadini.

Skandinaaviast ulatub Baltimaade kohale külm kõrgrõhuala, mille mõjuvõimu õõnestab kaugel Barentsi merel paiknev madalrõhkkond. Eestis õhurõhk langeb aeglaselt, läände pöörduv tuul saab põhjarannikul veidi hoogu juurde ning taevakaarele kogunevatest pilvedest võib taas lund pudeneda. 

Homme on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Õhtul võib Põhja-Eestis lund sadada. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2 kuni 8, põhjarannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -3 kuni +2 kraadi.

Neljapäeval lähenevad nii põhja kui lõuna poolt madalrõhkkonnad, kuid Eesti kohale jääb kitsas kõrgrõhuvöönd. Ilm püsib laialdaselt sajuta ja selge taevaga. Üksnes öösel on Kirde-Eestis pilvisem ja võib nõrka lund sadada. Tuul puhub öösel läänekaarest, päeval on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -6 kuni -12, kohati -15, päeval 0 kuni +4 kraadi.

Suurel reedel püsib Eesti kõrgrõhuvööndi kaitse all nõrga tuulega, sajuta ja enamasti selge taevaga. Õhutemperatuur on öösel -5 kuni -10, kohati kuni -14 kraadi, päeval on 0 kraadist jääpinnalt puhuva tuulega rannikul kuni +4 kraadini sisemaal.

Laupäeval jätkub kõrgrõhkkonna ülekaal. Ilm on rahulik, sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Õhutemperatuur on öösel -5 kuni -10, kohati kuni -14 kraadi, päeval tõuseb +2 kuni +6°kraadini, jääpinnalt puhuva tuulega rannikul jääb 0 kraadi lähedale.

Pühapäeval laieneb Kesk-Euroopast aktiivse madalrõhkkonna serv Eestini ning tõstab ida- ja kirdetuule tugevamaks. Lisandub pilvi ning Lõuna-Eestis sajab pärastlõunal ka lund. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -8, Virumaal kuni -12 kraadi, päeval 0 kuni +3, selgema taeva korral tõuseb +5 kraadi ümbrusse.  

Tagasi üles