Külmakraadid on visad taanduma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ilus ilm Tallinnas

FOTO: Mihkel Maripuu

Ilmateenistuse prognoosi järgi on lähipäevil öösiti oodata jätkuvalt korralikke miinuskraade, samas kui päeval võib termomeeter ka väheseid plusskraade näidata.

Homme jõuab madalrõhkkonna lääneserva mööda Norra rannikult uus osatsüklon ning toob lund ja lörtsi. Öö hakul kanduvad sajuhood üle Eesti põhjapoolse osa ning pärast keskööd sajab enamasti Lõuna-Eestis veel lund. Lääne- ja edelatuul on öö hakul veel puhanguline, siis jääb üürikeseks tasasemaks. Õhutemperatuur on 0 kuni -5 kraadi. Päeval sajab kord siin, kord seal lund, õhtul võib tuisata. Tuul pöördub edelast loodesse ja põhja ning tugevneb saartel ja põhjarannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi.

Kolmapäeva öösel madalrõhuvöönd eemaldub ja tugevneb kõrgrõhuhari. Enne keskööd sajab veel lund, pärast keskööd sajupilved eemalduvad ja taevas selgineb. Tugev loode- ja põhjatuul jääb hommikuks nõrgemaks. Õhutemperatuur on -5 kuni -10°C, varahommikul pole sisemaal välistatud ka paar kraadi madalam näit. Päeval liigub kõrgrõhuhari üle Eesti ja õhtu poole suureneb loode poolt juba madalrõhkkonna surve. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb uuesti. Kuid ilm on veel sajuta. Õhutemperatuur tõuseb 0 kuni -3, õhtupoolikul saartel ja Loode-Eestis +2 kraadini.

Neljapäeval laieneb üle Eesti madalrõhkkonna lõunaserv. Öö ja hommikupoolik on sajuta. Keskpäeva paiku jõuavad looderannikule lume- ja lörtsipilved ning õhtu jooksul laienevad üle Eesti. Puhub tugev edelatuul, õhtul pöördub loodesse ning püsib tugevana. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, päeval +1 kuni +3 kraadi.

Reedel laieneb Skandinaaviast Läänemerele ja Eestisse madalrõhulohk, mis toob sadu. Öösel sajab mitmel pool lund, päeval lörtsi ja lund, kohati ka vihma. Puhub mõõdukas edelatuul. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -9, päeval 0 kuni +3 kraadi. 

Tagasi üles