Veebruari viimased päevad tulevad pakaselised

Pakane.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Uuel nädalal on Eesti kohal jäine arktiline õhumass – ühtlasi tugevneb ka tuul, mis jahutab madala temperatuuri korral organismi vägagi kiiresti.

Ilmateenistuse teatel tuleb esmaspäev idapoolse madalrõhkkonna serva mõjul kergete lumehoogudega. Öösel on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab lund. Puhub põhjakaaretuul 3-9, hommikuks tugevneb tuul põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Külma on 13-19, saartel ja kohati rannikul 7-12 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja kohati tuiskab. Puhub kirde- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti 14-17 m/s. Külma on 7-13 kraadi, õhtul langeb õhutemperatuur taas.

Teisipäeval koondub madalrõhkkond Kesk-Euroopa kohale, samal ajal tugevneb põhja poolt jõuliselt kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail paisub kirde- ja idatuul tugevaks. Öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund ja tuiskab. Puhub kirdetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Külma on 18-24, rannikul kohati kuni -15 kraadi. Päeval ilm üldiselt selgineb, pilvisem on vaid rannikualadel, kus sajab kohati lund ja tuiskab. Puhub kirdetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Külma on 13-19 kraadi.

Kolmapäev tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Tuul nõrgeneb ja ilm on väga külm. Öösel on taevas selge või vähesel määral pilves. Vaid rannikul on paiguti pilvine ja sajab vähest lund. Puhub kirdetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Külma on 19-25, rannikul paiguti kuni -15 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Puhub kirdetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur on 11-16, rannikul paiguti 8 kraadi.

Neljapäeval, 1. märtsil katab Eestit kõrgrõhuvöönd. Ilm rahulik, sajuta ja võrdlemisi selge taevaga.

Tagasi üles