Saabuv nädalavahetus toob pehme talveilma, sajab kerget lund

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Metskitsed lummisel põllul.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Mõnda aega on ilm talvisel lainel sõudnud, kuid temperatuurifoon on ikka keskmisest kõrgem olnud. Tõenäoliselt järgneva nädala jooksul laskuvad termomeetrinäidud veebruari aastatepikkuse keskmise lähedale ja mõnel hommikul päikesetõusu paiku kipub külm ninagi näpistama.

Saabuv nädalavahetus on pehmem, sest üle lõunanaabrite on Venemaa poole teel väike rahulik madalrõhkkond ning selle serva mööda kandub Eesti kohale pilvevaip, millest lund poetab. Sadu on küll nõrk, kuid tund-tunnilt lisanduv lumi kergitab valget kihti paari-kolme sentimeetri võrra.

Idakaare tuul on tuntavam eelkõige õhtul ja ka järgneval ööl saartel ja põhjarannikul. Õhutemperatuur on päevasel ajal -1 kuni -5 kraadi, eeloleval ööl -4 kuni -7, hommikuks langeb selgineva taeva all kuni -10 kraadini. Tartu Maratonile minejad peaksid hommikul -5 kuni -6 kraadiga arvestama, päevane temperatuur on -3 kraadi ümber.

Esmaspäev tuleb kõrgrõhuvööndi all rahulik. Lumehoogude võimalus on vaid üksikutes kohtades. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, kui taevas pikemaks ajaks selgineb, siis langeb -15 kraadi ümbrusse, saartel ja läänerannikul on -2 kuni -7, päeval -1 kuni -6 kraadi, sisemaal võib mõnes kohas paar kraadi madalamale jääda.

Teisipäeval tugevneb külma kõrgrõhkkonna mõju. Lumehooge on harva ning võimalus on eelkõige põhjarannikul ja ka Peipsi äärsetel aladel. Õhutemperatuur on öösel -5..-10 ja kui taevas selgineb, siis langeb sisemaal taas -15 kraadi ümbrusse, päeval on -4 kuni -8 kraadi. Enesetunne võib kõledam olla Soome lahe rannikul, kus kirdetuul on tuntavam.

Kolmapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal. Ilm on suurema sajuta. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -13, kohati selgema taeva all kuni -18 kraadi, päeval -4 kuni -9 kraadi.

Neljapäev on kõrgrõhkkonna ülekaalu korral sajuta ja selgem. Kui Läänemere lõunavete poolt madalrõhulohk lähemale nihkub, siis võivad päeval Eesti lääne-ja lõunaserva lumepilved jõuda. Selgem öö võib väga külm tulla ning õhutemperatuur langeb sisemaal alla -10, mõnel pool võib -15 kraadist madalamalegi vajuda, päeval -5 kuni -10 kraadi.

Reede jätkab kõrgrõhkkonna servas külma talveilmaga. 

    Tagasi üles