Homme talveilm kujuneb tuisuseks lumetormiks

Tuisune ilm.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Riigi Ilmateenistus lubab täna õhtuks tuule tugevnemist, mis homme päeval kujuneb tuisuseks lumetormiks, tuul võib puhuda kuni 23 m/s.

Kolmapäeval laieneb madalrõhkkonna serv üle Läänemere. Pärast keskööd hakkab saartel lund sadama, hommikuks laieneb sadu mandrile ja muutub tihedaks, tuiskab. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5-12, saartel ja rannikul kuni 15, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis -2 kuni 7, Kesk- ja Ida-Eestis -8 kuni -12 kraadi.

Päeval sajab mandril tihedat lund ja tuiskab, saartel ja õhtul ka läänerannikul muutub sadu vesisemaks ja on jäidet. Puhub lõuna- ja kagutuul 7-12, puhanguti 16, saartel ja rannikul kuni 23 m/s. Õhtu poole pöördub tuul edelasse ja üürikeseks tõmbub veidi tagasi. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis ennelõunal -1 kuni -5, pärastlõunaks tõuseb üle 0 kraadi, Kesk- ja Ida-Eestis on -4 kuni -7 kraadi, õhtul tõuseb.

Neljapäeval tekib Skandinaavia keskosa kohal uus osatsüklon, liigub edelavoolus edasi Lapimaa suunas ja selle lõunaserva mööda kandub Eesti kohale soe õhumass. Aeg-ajalt sajab ja enamasti vihma, vaid öö hakul tuleb sadu Ida-Eestis veel lume ja lörtsina. On jäidet! Tuul tugevneb uuesti, puhub öösel edelast, sisemaal on puhanguid 15, rannikul 20 m/s, päeva jooksul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5 kraadi, enne keskööd võib Ida-Eestis veel alla 0 kraadi olla, päeval on +2 kuni +5 kraadi. 

Tagasi üles