Aastavahetusel lund ei saja

Ilutulestik.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb aastalõpu õhtu paari miinuskraadiga ja lumevaene.

Reedel on kogu Skandinaavias valitsevaks madalrõhuala ja selle idaserv katab Eesti. Sajud tulevad alla vihmana - öösel sajab enam Lääne- ja Põhja-Eestis, päeval on sajuhooge laialdaselt. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul, puhanguid on rannikul kuni 15 m/s, pärastlõunal pöördub tuul lääne poolt alates edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel +1 kuni +3, rannikul kuni +5, päeval +2 kuni +5 kraadi.

Laupäeval jääb madalrõhkkonna kaguserv Eesti kohale. Öö hakul sajab Ida-Eestis veel tihedat vihma, sekka ka lörtsi. Hommikul ja päeval on üksikuid vihma- ja lörtsihooge. Lõuna- ja edelatuul on öösel üürikeseks rahulikum, hommikul ja päeval on uuesti puhanguid 14 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0 kuni +3 kraadi.

Ööl vastu pühapäeva saab mõjusamaks idapoolse kõrgrõhuala serv ning ilm on suurema sajuta. Mandril puhub mõõdukas lõunakaare tuul, saartel tõuseb kagutuul tugevaks. Õhutemperatuur on 0..-3, saartel ja läänerannikul kuni +2 kraadi. Päeval laieneb üle Läänemere uue madalrõhkkonna serv. Tänastel andemetel tihe sadu veel ei jõua, vaid üksikutes kohtades võib veidi lund ja lörtsi pudeneda. Puhub tugev kagutuul. Õhutemperatuur on 0 kuni -2, saartel ja läänerannikul kuni +2 kraadi.

Uue aasta esimesel päeval suundub madalrõhkkond Stockholmi lähistele ja selle lohk liigub Eesti kohale. Uusaasta ööl laieneb lumesadu üle Eesti, saartel läheb üle lörtsiks. Puhub tugev kagutuul. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, saartel ja läänerannikul tõuseb hommikuks +2 kraadini. Päeval läheb lume- ja lörtsisadu Edela-Eestist alates üle vihmaks. Jäiteoht on suur! Tuul pöördub järk-järgult kagust edelasse ja on tugev. Õhutemperatuur on ennelõunal -2 kuni +3, õhtuks tõuseb +2 kuni +5 kraadini. 

    Tagasi üles