N, 8.12.2022

Ettevaatust: teisipäev toob teedele suure libeduse

NN
Ettevaatust: teisipäev toob teedele suure libeduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Libe tee.
Libe tee. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Maanteeamet hoiatab kõiki liiklejaid libedate teede eest. Samuti on mitmel pool udu ja saju tõttu nähtavus piiratud. 

Varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel soolamärjad või soolalumesegused. Mitmel pool on udu ja saju tõttu nähtavus teedel piiratud.

Ilmaprognoosi kohaselt sajab hommikutundidel Lääne-Eestis vihma ja lörtsi, Ida-Eestis lund või lörtsi. Pärast keskpäeva sajuvõimalus väheneb. Paiguti püsib jäiteoht. Idapoolsetes maakondades on vähesed miinuskraadid, lääne pool on õhutemperatuur ülekaalukalt pluss poolel. Teedel valitseb suur libeduseoht. 

Riigi ilmateenistuse andmetel liigub teisipäeval Eesti kohale väheaktiivne madalrõhulohk, mis toob Lääne-Eestisse pisut lörtsi ja vihma, mandrile ka lund. Paiguti on udu ja jäidet, tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5 kraadi, rannikul kohati kuni +3 kraadi. Päeval vaheldub temperatuur -3 kraadist Ida-Eestis kuni +3 kraadini saartel.

Kolmapäeval liigub aktiivne tsüklon Grööni merelt Barentsi mere poole ja selle lõunaserv laieneb pealelõunal Läänemerele, kuid meile sealt märkimisväärseid sademeid ei pudene. Tuul on öösel nõrk ja muutliku suunaga, päeval tugevneb edelatuul rannikul puhanguti 14 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni -5 kraadi, saarte rannikul kuni +2, päeval Ida-Eestis 0 kuni -4, Lääne-Eestis 0 kuni +4 kraadi.

Neljapäeva öösel jõuab madalrõhulohk Eesti kohale ja toob lund, lörtsi ja vihma. Ikka nii, et Lääne-Eestis sajab peamiselt vihma, ida pool lund ja lörtsi. Pärastlõunal lääne poolt alates sadu lõpeb. Öösel puhub veel mõõdukas, rannikul puhanguti kuni 14 meetrini sekundis ulatuv edelatuul, päeval tuul nõrgeneb ja pöördub õhtuks loodesse. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 0 kuni -3 kraadi; hommikuks tõuseb temperatuur Lääne-Eestis +1 kuni +5, päeval -1 kuni +4 kraadini.

Reedeks jääme madalrõhuala kaugesse lõunaserva ning vähest lund ja lörtsi sajab vaid kohati. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni +2, päeval on -1 kuni +3 kraadi.

Laupäeva öösel ja ennelõunal liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja ilm on olulise sajuta. Pärastlõunal jõuab Läänemerele järjekordne madalrõhulohk ja alates saartest läheb sajule. Sajab peamiselt lund ja lörtsi. Tuul pöördub loodest edelasse ja paisub uuesti tugevaks, saartel ja läänerannikul puhanguti kuni 20 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on öösel -4 kuni +1, päeval -2 kuni +2 kraadi. 

Pühapäeva öösel jätkub lume, lörtsi ja vihmasadu, päeval on sajuhooge harvem. Tuul pöördub uuesti loodesse ja on tugev, saartel ja rannikul puhanguti 20 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on öösel ja päeval -2 kuni +2 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles