Detsembris suusailma pole loota

Detsembris suusailma loota pole.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Riikliku ilmateenistuse kuuprognoos suusahuvilistele head uudist ei too, kohevat lumekatet pole oodata ka jõuludeks.

Jõulukuu on tulemas muutliku ilmaga, kus sulailm vaheldub lühikeste külmemate perioodidega, püsivat lumikatte tekkimist aga loota ei maksa.

Kuu esimene pool on sajusem, teine pool kuivem. Kuu keskmiseks õhutemperatuuriks prognoositakse normilähedast (norm -3,8..+1,1 kraadi) või pisut normist kõrgemat pügalat.

Ilmateenistuse teatel on kuu esimeses pooles ülekaalus sajurohked madalrõhualad, mis on pärit valdavalt Põhja-Atlandilt. See toob endaga kaasa lörtsi ja vihma, tsüklonite idaservas ja hiljem tagalas ka lund. Õhutemperatuur on nullilähedane, kuid võib vahel sisemaal langeda alla viie külmakraadi.

Kuu teine pool toob kaasa kõrgrõhkkonna mis laieneb Eesti kohale Venemaalt või Skandinaaviast. Samas võib jääkatteta Läänemere kohal aeg-ajalt tekkida ka mõni väiksem madalrõhkkond, mis mandrile pisut lund puistab. Kuu teises pooles on õhutemperatuurifoon madalam ning valdavalt miinuspoolel, langedes mõnel ööl sisemaal alla -10 kraadi.

Aastavahetusel tõotab tulla pehme ilm, sest kuu lõpus taastub prognooside järgi läänevool Atlandilt, mis toob endaga kaasa sula.

Loe ka neid

Tagasi üles