K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Algaval nädalal võib paiguti öökülma esineda

NN
Algaval nädalal võib paiguti öökülma esineda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TLMP05:  LOODUS, ESIMENE LUMI, HÄRMATIS, ÖÖKÜLM, SÜGIS : TALLINN, EESTI, 21NOV11
Loodus, esimene lumi, härmatis, öökülm, sügis. 
lt/Foto:LIIS TREIMANN
TLMP05: LOODUS, ESIMENE LUMI, HÄRMATIS, ÖÖKÜLM, SÜGIS : TALLINN, EESTI, 21NOV11 Loodus, esimene lumi, härmatis, öökülm, sügis. lt/Foto:LIIS TREIMANN Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Järgmise nädala alguses on ilm veel sajuta, kuid kolmapäevast hakkab taas vihma sadama. Teisipäeval võib paiguti esineda öökülma, prognoosib ilmateenistus.

Esmaspäeval, 28. augustil on ülekaalus kõrgrõhkkonna mõju ning ilm on laialdasema sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 3..9, maapinnal on võimalik langus 0°C lähedale, rannikul on kuni 14, päeval 14..17°C.

Teisipäeval peab kõrgrõhkkond veel vastu ja ilm püsib sajuta ning keskpäevani rahulik. Pärastlõunal alates saartest lõunatuul tugevneb, sest Norra merele jõuab aktiivne madalrõhkkond, mis laieneb jõuliselt üle Skandinaavia Läänemerele. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 3..8, maapinnal langeb mõnel pool kraad-kaks alla 0°C, rannikul on kuni 14, päeval 15..19°C.

Kolmapäeval liigub aktiivne madalrõhkkond Norra looderannikule ja laieneb servaga üle Eesti. Vastu hommikut hakkab saartel vihma sadama ja päeval liigub sadu mandrile. Puhub tugev kagu- ja lõunatuul, õhtupoolikul pöördub tuul edelasse. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 9..12, rannikul kuni 16, päeval 15..20°C, idapoolsetes maakondades võib kraad-paar kõrgemale tõusta.

Neljapäeval jääme madalrõhkkonna lõunaserva ja sajuhooge on sagedasti. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 13..17, Kagu-Eestis võib 20°C ümbrusse tõusta.

Reedel jääme kaugeneva madalrõhkkonna servaalale. Siin-seal sajab hoovihma. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 7..11, rannikul kuni 15, päeval 14..18°C.

Märksõnad
Tagasi üles