Nädalavahetus toob 20 soojakraadi ja vihmahood

Kevad Virumaal.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Euroopa 60. laiuskraadi ümbrus jääb ikka Arktikast survet avaldava külma ja lõuna poolt pead tõstva suvesooja piirimaile. Esialgne prognoospilt annab vaid homme pärastlõunal üürikese võimaluse sumedale soojale meie maile jõuda. Esmaspäeval vahetub õhumass taas värskema vastu ja ei saa veel kindel olla, kas nädala lõpus avaneb ilmal uus võimalus suviseks etteasteks.

Homme saavad Eesti kohal kokku loodevoolus liikuv jahedus ja Skandinaaviast lähenev soojem õhumass. Kahe erineva õhumassi kokkupuuteala ümbritseb tihedam pilvekiht. Hommikupoolikul võib saartel ja läänerannikul veidi vihma sadada, pärastlõunal on mandri-Eestis vihmahood laialdasemad ja sajuhulk võib suurem olla. Sooja on 12 soojakraadist põhjarannikul 19 soojakraadini sisemaal.

Pühapäeval jõuab Skandinaaviasse madalrõhkkond, mis laieneb üle Läänemere ja toob meile kohatisi vihmahooge: öö hakul on võimalus suurem Ida-Eestis, päeva jooksul on üksikute sajuhoogude võimalus üle riigi. 

Kui pühapäeva hommikupoolikul on õhutemperatuur kuni 17 kraadi, siis pärastlõunal tõuseb see järk-järgult +18 kuni +23 kraadini. Kus aga päikest enam, seal ehk veel paar kraadi kõrgemale. Tuul on keskpäevani nõrk, pärastlõunal pöördub lõunakaarde ja saartest alates tugevneb. Hilisõhtul läheneb merelt tihedam sajuala.

Esmaspäeva ööks kattub taevas tihedate vihmapilvedega ja lõõtsub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on 10 kuni 15 kraadi. Päev tuleb eemalduva madalrõhkkonna järel harvemate sajuhoogudega. Tuul pöördub loodesse ning on iiliti tugev. Õhusooja on 15 kuni 17 kraadi, Lõuna-Eestis kuni 20 kraadi, pärastlõunal muutub ilm põhjarannikult alates jahedamaks.

Teisipäeva hoiab kõrgrõhuhari sajuta, üksnes Eesti lääneserva võivad õhtupoolikul vihmapilved riivata. Õhutemperatuur langeb öösel vaid 4 soojakraadini, maapinnal pole välistatud ka null kraadini. Päeval tuleb kuni 17 kraadi sooja.

Kui kolmapäeval suudab kõrgrõhuvöönd paigale jääda, siis on ilm sajuta, jaheda öö ja mõõduka päevasoojaga. Kui aga madalrõhkkond tungib Läänemere õhuruumi, siis jõuavad meile vihmapilved ja temperatuurifoon on ühtlase – öine miinimum siis alla 10 soojakraadi ei lange ja päevase maksimumi piiriks jääb 15 kraadi.

Neljapäeval jagab madalrõhuvöönd siia-sinna vihmahooge ja tõstab tuult. Õhutemperatuur on päeval 12 kuni 17 kraadi.

Reede tuleb muutliku meelega. Kui kõrgrõhuhari pühib ööks taeva pilvedest puhtaks, siis on maapinnal taas null kraadi lähedast jahedust oodata. Päevasooja on loota 20 kraadi lähedal, aga kiirust koguvas läänevoolus võib madalrõhulohk ühes vihmapilvedega üle mere purjetada.

«Kindlasti tuleb silmas pidada, et väga sageli kaldub õhuvool pika aja peale ettearvutatud suunast ja kiirusest kõrvale ning paraku keerab sellega pea peale hoolikalt koostatud ja sõnastatud prognoosi,» nendib ilmateenistus.

Tagasi üles
Back