Pühapäeval võib tulla +12 kraadi

Kevadpäikeses pakatavad urvad.

FOTO: Henn Soodla / Pärnu Postimees

Ilmajaama prognoosi kohaselt hakkab laupäevast ilm soojemaks minema ja pühapäeval võib õhutemperatuur tõusta juba +12 kraadini.

Reedel toob Läänemere lõunaosast lähenev madalrõhuala veel Eestisse lume-, lörtsi- ja vihmasadu ja puhub võrdlemisi tugev kagutuul, teatab EMHI nädalaprognoos. Öösel on võib õhutemperatuur ulatuda 0 kraadist kuni Kirde-Eestis -8ni, päeval 0...+4 kraadini.

Laupäeval liigub aga soojem õhk edelavoolus edasi ja haarab õhtuks ka Eesti. Kohati sajab veidi, kraade on öösel -2...+2, päeval +2...+7.

Pühapäeval toetab soojema õhu saabumist Läänemere ümbrusesse tugev edelavool. Kohati võib küll veidi vihma tulla, kuid juba öösel püsivad soojakraadid +1 ja +5 vahel. Päeval tuleb sooja 5-10, Lõuna-Eestis kuni 12 kraadi.

Esmaspäeval haarab kogu maa Eesti kohale liikuva tsükloniga seotud vihmasadu. Öösel on +1...+5, päeval +3...+8 kraadi, Kagu-Eestis võib temperatuur tõusta 13 kraadini.

Praeguse nädalaprognoosi järgi eemaldub teisipäeval tsüklon kirde suunas, selle tagalas sajab vihma ja lörtsi ning õhutemperatuur on öösel 0...+4, päeval +2...+7 kraadi. Kolmapäeval ulatub Eestini Kesk-Euroopas tugevneva kõrgrõhuala kirdeserv ning saju tõenäosus on väike. Öösel on 0...-5, päeval +5...+10, jääga kaetud veekogude ääres on õhutemperatuur madalam.
 

Tagasi üles