/nginx/o/2011/02/19/519661t1h54fa.jpg)
Ööpäeva keskmine õhutemperatuur, mis on viimastel päevadel küündinud üle nulli, langeb taas miinuspoolele ja mõnel selle nädala ööl võib tulla kuni 15 miinuskraadi.
Täna, esmaspäeval, küündib Eestini soojem õhk Kesk-Euroopast. Maksimaalne õhutemperatuur tõuseb valdavalt +4 kuni +9 kraadini.
Külmem ilm on pealetungil juba õhtul, mil Skandinaavial tekkinud külm kõrgrõhuala liigub itta. Tuul pöördub põhjakaartesse ja tugevneb iiliti kuni 14 m/s. Rohke sulavesi hakkab jäätuma.
Järgnevad ööd ja päevad määrab ilma tugevnev kõrgrõhuala, seetõttu püsib rahulik ja sajuta ilm. Öösel ja hommikul on õhutemperatuur miinuses, nädala jooksul võib mõnel ööl küündida -15 kraadi lähedale.
Päevamaksimum tõuseb päikesepaistelise ilmaga mõni kraad üle nulli. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur, mis neil päevil küündis üle nulli, langeb taas miinuspoolele.
Teisipäeval-kolmapäeval on kõrgrõhuala kese Soome kohal. Puhub põhja, seejärel kirde- ja idatuul. Öösel ja hommikul on külma -3 kuni -8, ööl vastu kolmapäeva kuni -10 kraadi, päevamaksimum tõuseb -2 kuni +2 kraadini.
Neljapäeval-reedel taandub kõrgrõhuala kese Põhja-Venemaale. Kõrgrõhuala lääneservas püsib selge ilm. Puhub nõrk idakaare tuul. Öösiti langeb -6 kuni -12, kohati võimalik madalam näit, päeval on 0 kuni +5 kraadi.
Laupäeval üks kõrgrõhuala taandub, kuid Lääne-Euroopas tugevneb uus kõrgrõhuala ja liigub itta. Kahe kõrgrõhuala vahel liigub üle Eesti madalrõhuvöönd, mis võib tuua vähest sadu lume või lörtsina. Tuul on muutliku suunaga. Öösel on -4 kuni -10, päeval -1 kuni +4 kraadi.
Pühapäeval ja esmaspäeval võib taas tugevneda itta liikunud kõrgrõhuala ja seetõttu püsib nõrk madalrõhuvöönd veel paigal, põhjustades Eestis kohati vähest sadu. Tuul on nõrk. Öösel on -1 kuni -6, päeval 0 kuni +4 kraadi.