Homme tuleb nädala kõige soojem päev

Päikeseline talveilm Tartumaal.

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Lõõtsuv loodetuul kannab meile homseks sooja ja kuiva õhumassi, mis tõstab õhutemperatuuri plusspoolele – sooja tuleb koguni kuni kuus kraadi.

Ilm on teisipäeval selge või vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub loode- ja põhjatuul 4–10, rannikul puhanguti 14 m/s. Pärastlõunal tuul nõrgeneb. 

Õhutemperatuur on päeval +2 kuni +6 kraadi ning pea kõikjal Eestis peaks paistma päike. 

Kolmapäeval liigub Eesti kohale kõrgrõhuhari. Ilm on suurema sajuta, õhumass asendub aga veidi jahedamaga ja päevaseks temperatuuriks on -1 kuni +3 kraadi. Tuul vaibub, pöördudes päeval lõunakaarde.

Neljapäeval kõrgrõhuhari eemaldub, sest üle Skandinaavia põhjatipu liigub madalrõhkkond ja laieneb servaga Läänemereni. Suurem osa päevast on sajuta, kuid õhtu poole suureneb vihma võimalus Loode-Eestis. Edelatuul tugevneb. Õhutemperatuur on päeval +1 kuni +3, Eesti idaservas võib jääda 0 kraadi ümbrusse.

Reedel püsib Skandinaavia põhjaaladel madalrõhkkond ja selle lõunaserv katab Läänemere ümbruse. Puhub tugev edelatuul, õhtu poole pöördub tuul läände ja loodesse. Sajab lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on päeval 0 kuni +3 kraadi. 

Nädalavahetusel sooja kuni neli kraadi

Laupäeval liigub üle Eesti lauge kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Läänekaare tuul võib vaid üürikeseks nõrgeneda, õhtul taas tugevneb. Õhutemperatuur on päeval 0 kuni +4 kraadi.

Pühapäeval jõuab Skandinaaviasse uus aktiivne madalrõhkkond ning toob Läänemere äärde lörtsi ja vihma. Puhub väga tugev edelatuul. Õhutemperatuur on päeval +1 kuni +4 kraadi.

Tagasi üles
Back