Tuul paisub kesknädalal taas tormiks

Vahepeal saabunud sulailm saab peagi otsa ja ilm läheb taas kõledamaks.

FOTO: Mihkel Maripuu

Alanud nädal möödub Eestis taas tugevate tuulte meelevallas, kohati ulatuvad puhangud 25 m/s. Õhutemperatuur jääb samal ajal valdavalt miinuspoolele ning neljapäeval saab tuul endale seltsiks ka tihedama lume- ja lörtsisaju.

Teisipäeval ulatub Lõuna-Venemaa kohalt madalrõhkkond üle Balti riikide idapiiri, samal ajal laieneb Norra merelt Skandinaaviasse uus madalrõhkkond, seisab ilmateenistuse värskes prognoosis. Surve suureneb eelkõige päevaks, kui edelatuul tugevneb 5-12, Lääne-Eestis puhanguti 15, saartel kuni 20 m/s. Kohati sajab lörtsi ja vihma, Eesti ida- ja lõunaservas tuleb öösel ja hommikul kerget lund.

Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 0..+3, Eesti idapoolses osas 0..-2°C, päeval langeb ning on õhtul üle Eesti -2..-7°C. 

Kolmapäeval jääb Norra merele madalrõhuala keerlema ja selle süsteemi jõuab Atlandilt uus ja väga aktiivne madalrõhkkond. Jõuliselt laieneb ägenev keeris üle Skandinaavia ja Läänemere.

Lõuna- ja kagutuul tugevneb puhanguti 15, rannikul 20 m/s, õhtu poole jätkub tugevnemine ning sisemaal võib olla puhanguid 18, saartel ja rannikul kuni 25 m/s.

Suurt sadu praeguse prognoosi järgi veel ei tule, vaid üksikutes kohtades võib veidi lund sadada. Õhutemperatuur on öösel Eesti lääneservas -1..-6, kesk- ja Ida-Eestis -7..-11, päeval lääne pool -1..-3, ida pool -4..-8°C.

Neljapäeval tekib Skandinaavia kohal uus osatsüklon, mis liigub edasi Botnia lahe põhjatipu suunas ja selle serv laieneb üle Läänemere ning toob meile lund ja lörtsi, võib tuisata, sest lõunakaare tuul on väga tugev.

Öösel ulatub lõuna- ja kagutuul puhanguti 18, rannikul 23 m/s, päeva jooksul tuul veidi nõrgeneb ning pöördub õhtul edelasse. Saartel võib päeval sekka ka vihma tulla ning on jäiteoht.

Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul 0..-3, mandri sisealadel -4..-8, päeval Lääne-Eestis -2..+3, Ida-Eestis -2..-6°C.

Tagasi üles