Nädala teises pooles on oodata käredat pakast

Pakane Tartus.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Ilmateenistuse sünoptiku Taimi Paljaku sõnul võib käesolev nädal tuua külma kuni 20 kraadi. Kõige suuremad külmakraadid tulevad Kagu-Eestis ja kõige külmem on öö vastu neljapäeva ja öö vastu reedet.

Sünoptiku sõnul jääb Kagu-Eestis minimaalseks õhutemperatuuriks -18 kraadi. Viimaste prognooside andmetel tuleb ka nädalavahetus pakaseline, kuid sünoptiku võib nädalavahetuse ilm olla muutlik.

Homme kaugeneb madalrõhkkond Kesk-Venemaale ja selle mõju Läänemere ümbrusele väheneb ning laiguti muutub taevas selgemaks. Kuid mõnes kohas sajab vahete-vahel ikka lund. Tuul ööks rahuneb ja on muutliku suunaga, päeval pöördub kagusse ning õhtul muutub saartel tuntavamaks. Õhutemperatuur on -3 kuni -8 kraadi.

Käre pakane naabrite juures
Venemaal haarab kõige suurem külm enda alla põhjaalad, kus on oodata -40 kraadi. Nädalavahetuseks laieneb pakane ka Venemaa keskaladele.

Soomes on kõige külmem ööl vastu neljapäeva ja reedet, kus võib oodata -20 kuni -25 kraadi. Ka -30 kraadi on sünoptiku sõnul reaalne.

«See on arktiline külm, mis tuleb. Kõik oleneb sellest, kui selge ja rahulik on ilm ning vastavalt sellele ka temperatuur langeb,» ütles sünoptik.

Tagasi üles