Politsei: rasked teeolud nõuvad erilist hoolikust

Veoki ja sõiduauto avarii Hiiumaal, milles hukkus kolm inimest.

FOTO: Politsei

Uus aasta liikluses on toonud maanteedele ridamisi traagilisi sündmusi, tänanegi päev tõi endaga kaasa ränga liiklusõnnetuse Hiiumaal, mille tagajärjel hukkus kolm inimest, mistõttu manitseb politsei inimesi erilisele hoolikusele liikluses.

«Põhjamaa rahvana peame paratamatult hakkama saama ka karmide külmakraadide ning väga libedate teeoludega,» nentis PPA Lääne prefektuuri liiklusjärelevalve talituse juht Sander Peremees prefektuuri pressiesindaja teatel.

«Mida raskemad on teeolud, seda hoolikamad peame aga olema liikluses. Külmakraadide vastu me ei saa, nendega tuleb kohaneda. Autoroolis istudes vaadake liikluses enda ümber ja mõelge, et ka kaasliiklejatel on lähedased, kes neid armastavad ja koju ootavad. Kui hoolime liikluses rohkem nii endast kui teistest ning hindame enne teele asumist reaalselt oma oskusi ja teeolusid, siis anname sellega suure panuse liikluse ohutumaks muutmisele,» lisas Peremees.

Sander Peremehe sõnul tuleb praeguste talviste teeolude korral arvestada mitmetest ilmast tingitud iseärasustega. «Libedus pikendab oluliselt pidurdusmaad ning vähegi järsema roolikeeramise korral võib kaotada kontrolli auto üle. Tugevad külmakraadid on laastavalt mõjunud ka teekattele, lõhkudes sinna auke ning luues pikiroopaid. Linnades tuleb aga siin-seal siiani leiduvate kõrgete lumevallide korral arvestada alati, et selle tagant võib teeületamisvõimalust oodata mõni laps, kes kõrge valli tagant väljagi ei paista.»

Lisaks paneb Sander Peremees vähese sõidukogemusega juhtidele südamele, et väga raskete ilmaolude korral võiks alati kaaluda ka sõidukirooli mitte istumist.

«Kui teed on äärmiselt libedad ja sõidukogemust selliste teeoludega napib, võiks noored juhid kindlasti mõelda ka ühistranspordi või mõne suurema sõidukogemusega sõbra abi
kasutamisele. Tähtis on, et kõik liiklejad hindaksid adekvaatselt nii teeolusid kui oma võimeid ja ei võtaks liigseid riske,» toonitas Peremees.

Käesoleval aastal on Eestis liikluses hukkunud 13 inimest. Aasta varem oli sama päeva seisuga hukkunuid 8.

Tagasi üles