Algav nädal tuleb koos soojakraadidega

Novembrikuine loodus.

FOTO: Margus Ansu.

Talviseid külmakraade eesoleval nädalal oodata ei ole. Siin-seal sajab vihma ja lörtsi, kuid üldjoontes möödub nädal ilma suurema sajuta.

Täna on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vihma. Puhub kagu – ja lõunatuul 6-11, puhanguti 14, saartel ja rannikul kuni 18 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 6 kuni 9 kraadi.

Teisipäeval tugevneb idapoolse kõrgrõhkkonna mõju. Taevas muutub laiguti selgemaks ja vihmahooge võib vaid üksikuid olla. Kuna Skandinaavia kohale ulatuv madalrõhkkond hoiab õhurõhuvälja pingelise, siis on lõuna – ja kagutuul ikka võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4 kraadi, päeval +1 kuni +6 kraadi.

Kolmapäeva öö on kõrgrõhkkonna mõjul laialdaselt selge taeva ja sajuta, aga ikka tugeva lõuantuulega. Päeval laieneb madalrõhkkona sev üle Läänemere ja saju võimalus suureneb. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, päeval +1 kuni +6 kraadi.

Neljapäeval katab Eestit madalrõhkkonna lõunapoolne serv. Siin-seal võib tulla vihma ja lörts. Öö tuleb mõõduka edelatuulega, päeval pöördub tuul läände ja tugevneb. Õhutemperatuur on +1 kraadi +6, kohati võib 0 kraadi ümbrusse langeda.

Nädala lõpu poole saab mõjusamaks väike kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Öösel puhub tugev läänetuul, päeval pöördub edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel +1 kuni +4, päeval 0 kuni +5 kraadi.

Tagasi üles