Maanteeinfo: Kesk-ja Lõuna-Eesti teed on raskesti läbitavad!
Täiendatud kell 16.00!

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Maanteeinfokeskus annab teada, et Kesk- ja Lõuna-Eesti teed on pinnatuisu tõttu raskesti läbitavad. Eriti ettevaatlik tuleb liiklemisel olla nii Viljandi-, Jõgeva-, Tartu-, Lääne-Viru kui ka Ida-Viru maakonna teedel.

«Sahk võib sõita kogu aeg, aga pinnatuisk on nii tugev ja uus lumi tuleb peale,» märkis Postimees.ee’le maanteeinfokeskuse töötaja. Ta nentis, et kuigi eelkõige on probleeme kõrvalteedega, tuleb ettevaatlik olla ka suurtel maanteedel.

«Ka põhi- ja suurematel tugimaanteedel oli lagedatel teeosadel tuisuvaaludest kitsenenud, kinnisõidetud lumega libedaid ja lumiseid ning mõnevõrra raskemini läbitavaid teelõike.» Ta soovitas ettevaatlik olla ka tiheda liiklusvooga Tallinna-Tartu maanteel, mis on libe ja tuisuvaaludes.

Mitmeid teateid on maanteeinfokeskusele tulnud Viljandi maakonnast, kus autod on lumme kinni jäänud.

Suuremal või vähemal määral on väiksematel maanteedel raskesti läbitavaid või läbimatuid teelõike peaaegu kõigis maakondades. Sõiduolud olid normaliseerumas Lääne-Eestis ja saartel.

Nähtavus on tuisus piiratud, teepinna temperatuurid on  –1 kuni -3 kraadi. Prognoosi kohaselt tuisk õhtupoole vaibub.

Maanteeinfokeskus soovitab vältida sõite väiksematele teedele ning enne väljasõitu valida marsruuti ja koguda teavet teeolude kohta sihtkohta jõudmiseks.

Tagasi üles