Ilmajaam lubab uueks nädaks krõbedaid miinuskraade

Talvine Tartu.

FOTO: Margus Ansu

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tuleb järgmisel nädalal talveilm jälle tagasi ning öösiti võivad tulla üpris karmid miinuskraadid.  

 

Selle nädala lõpuni on ilm siiski pigem kevadine. Kolmapäeval (16.03.) on ülekaalus Põhjamerel oleva kõrgrõhkkonna mõju. Ilm on sajuta, kuid loode poolt saabuv soe õhumass soodustab öösel udu teket, mis võib püsida veel ennelõunalgi. Õnneks tugevneb päeval lääne- ja loodetuul, mis aitab udu hajumisele kaasa. Õhutemperatuur langeb öösel -3 kuni +2, päeval tõuseb +3 kuni +7 kraadini. 

Neljapäeval (17.03.) oleme Põhjamerel oleva kõrgrõhkkonna ja Põhja-Venemaal pöörleva madalrõhuala piirialal. Ilm on suurema osa päevast sajuta, alles õhtul suureneb Põhja-Eestis lörtsi- ja vihmasaju võimalus. Puhub mõõdukas loodetuul, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +2, päeval +2 kuni +6°C. 

Reede öösel ulatub Eesti kohale Põhja-Venemaalt lõunasse liikuva madalrõhuala lohk. Selle järel pöördub õhuvool loodesse ja põhja ning meile saabub külm õhumass, mis muudab järgmised päevad talviseks. 

Reede (18.03.) öösel sajab lund ja lörtsi, Lääne-Eestis ka vihma. Päeval sajuvõimalus järk-järgult väheneb. Puhub tugev loode ja põhjatuul. Õhutemperatuur on öösel ja päeval 0 kuni -5 kraadi. 

Nädalavahetuseks jääme Venemaa kohal pöörleva madalrõhuala lääneserva. Ilm on talvise näoga. Ajuti sajab peamiselt vähest lund, puhub loodetuul ning valitsevad külmakraadid. 

Laupäeval (19.03.) ja pühapäeval (20.03.) sajab kohati vähest lund. Loodetuul järk-järgult nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb öösel -4 kuni -10, kohati -14 kraadini, saartel -1..-5, päeval tõuseb -3 kuni  +1 kraadini.  

Praeguste prognooside kohaselt areneb tuleva nädala esmaspäevaks Valge mere kohal uus madalrõhkkonna kese, mille edelaservas areneb Baltimaade kohal osatsüklon. Teisipäevaks see aga eemaldub itta ja kagu poolt sirutub üle Eesti kitsuke kõrgrõhuhari.

Esmaspäeval (21.03.) sajab mitmel pool lund, rannikul kohati ka lörtsi. Puhub mõõduka tugevusega põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel mandril -5 kuni -10, kohati -13, saartel -2 kuni -5, päeval -4 kuni +1 kraadi.

Teisipäeval (22.03.) sajab kohati vähest lund. Ilm muutub külmaks. Tuul pöördub läänekaarde ja on nõrk. Õhutemperatuur on öösel mandril -7 kuni -14, kohati -17, saartel -3 kuni -7, päeval -2 kuni +1 kraadi. 

Loe ka neid

Tagasi üles