Nädala ilm: soe, kuid tuuline

FOTO: Irina Mägi

Ilmateenistuse andmetel on järgnevad päevad Eestis üsna tuulised, tuule vaibumist on oodata alles tuleva nädala esmaspäeval.

Öösel liigub üle Eesti väike kõrgrõhuhari. Saju võimalus on väiksem ja läänekaare tuul rahulikum. Päeval aga jõuab üle Läänemere järgmine madalrõhulohk ja toob saju. Saartel tuleb enamasti vihma, mandril lörtsi, õhtupoolikul enam sekka vihma. Libeduseoht püsib.

Lõuna- ja edelatuul tugevneb, puhanguid on rannikul 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +3, päeval null kuni +4 kraadi.

Neljapäeval jõuab Läänemere õhuruumi uus osatsüklon, mis liigub tõenäoliselt Norra lõunaosast üle Rootsi Kesk-Soome ja selle lõunaservas on Eesti ilm võrdlemisi soe, kuid tugeva tuulega. Lõuna- ja edelatuule tugevnemine algab öösel, päevaks tõuseb sisemaal tuul 9-13, puhanguti 18, rannikul 13-17, puhanguti kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel kuni 5 soojakraadi.

Reedel tugevneb lahkuva madalrõhkkonna järel üürikeseks kõrgrõhuhari ja saju võimalus on märksa väiksem. Läänekaare tuul jääb veidi nõrgemaks, kuid päris maha ei rahunegi. Õhumass on küll pisut jahedam, kuid tuulise ilmaga langeb öine temperatuur vaid kohati napilt alla null kraadi ja päevane on ikka plusspoolel - sooja tuleb üks kuni kolm kraadi.

Laupäeval jõuab Norra merele väga aktiivne madalrõhkkond ning laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere. Saartel ja rannikul tõuseb edelatuul taas väga tugevaks, puhanguid võib olla üle 20 m/s. Sisemaal on ilm tasasem, puhanguid võib olla veidi üle 10 m/s.

Vahetevahel sajab vihma, mõnes kohas sekka ka lörtsi, sajuhulk on aga tõenäoliselt väike. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni 3 soojakraadi, saartel kuni 5, päeval aga 3-5 soojakraadi.

Pühapäeval annab madalrõhkkonna surve järele. Ilm on ikka tuuline, kuid veidi nõrgemate puhangutega. Siin-seal sajab vihma, õhtu poole sekka ka lörtsi. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +3, päeval +1 kuni +4 kraadi.

Esmaspäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja saju võimalus on väiksem. Tuul jääb nõrgemaks ja pöördub päeval lõunasse. Õhutemperatuur öösel -3 kuni +1, päeval 0 kuni +2 kraadi.

Tagasi üles
Back