Tuisk ja lumesadu jätkub, liikluses tuleb olla tähelepanelik

Tuisune ilm

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt laieneb öösel lumesadu ja tuisk üle Eesti ning nähtavus teedel halveneb. Õhk on aga pisut soojem kui varasematel päevadel.

Iga ööpäevaga tekib merel jääd juurde ja külmale leevendust pole sealt peagi enam oodata. Pisut leebemaks teeb ilma tsüklon, mis tekib Poola kohal ja liigub hiljem üle Valgevene Venemaale. Taevas tõmbub pilve ning saartelt hommikul algav lumi ja tuisk haarab päeva jooksul suurema osa Eestist.

Maanteeameti teatel on teeolud Lääne-Eestis jätkuva lumesaju tõttu muutlikud. Prognooside kohaselt laieneb öösel lumesadu ja tuisk üle Eesti, mille tõttu nähtavus teedel halveneb. Amet tuletab sõidukijuhtidele meelde, et talvistes teeoludes tuleb olla tähelepanelik ja valida teeoludele vastav sõidukiirus.

Ööl vastu homset on pilves ilm, sajab lund ja tuiskab. Puhub kagu- ja idatuul 5-12, rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur on -10 kuni -15, Lõuna-Eestis ja saartel -4 kuni -9 külmakraadi.

Ka homme päeval on pilves ilm, sajab lund ja tuiskab. Puhub kirde- ja idatuul 5–12 m/s, põhjarannikul puhanguti kuni 18 m/s, õhtul 21 m/s. Õhutemperatuur on –4 kuni –10 kraadi. Seega on väljas pisut soojem kui varasematel päevadel.

Tagasi üles
Back